Co zabrać na wesele jako gość?

Hej, zaproszenie na czyjś ślub to zawsze uznanie i zaszczyt. Jest to dzień, w którym dwoje ludzi przyrzeka sobie miłość przed rodziną i przyjaciółmi. Jako gość, jesteś tam, aby być świadkiem tego wyjątkowego wydarzenia i świętować razem początek ich wspólnej podróży. Ja dzisiaj chciałbym Wam przedstawić, jakie istnieją obowiązki, które wynikają z bycia gościem weselnym, ale są one z reguły dość urokliwe i wesołe.

Wesele – o czym pamiętać?

Jeśli chodzi o wesele, jest wiele do zorganizowania nie tylko przez parę młodą, ale również osoby zaproszone. Nie tylko trzeba zadbać o ubiór, kwiaty, prezent, ale trzeba również myśleć o tym, co trzeba przynieść ze sobą w wielkim dniu. Aby pomóc sobie w organizacji niezbędnych rzeczy, to warto podzielić swoją listę przedmiotów na dwie kategorie: gadżety uatrakcyjniające sam ślub oraz wesele i akcesoria osobiste. Gadżety obejmują przedmioty takie jak aparaty i kamery, które mogą pomóc uchwycić wspomnienia z ceremonii. Osobiste akcesoria, z drugiej strony, to przedmioty, które będą potrzebne zarówno podczas ceremonii, jak i przyjęcia. Poświęcając czas na stworzenie tej listy z wyprzedzeniem, możesz upewnić się, że masz wszystko, czego potrzebujesz na wydarzenie, jakim jest wesele.

Ślub i wesele to czas świętowania, ale też obdarowywania młodej pary, więc warto nie zapomnieć w tym dniu o wręczeniu prezentu! Jak każdy gość weselny wie, wybranie idealnego prezentu może być wyzwaniem. Na szczęście istnieje kilka prostych zasad, które mogą pomóc Ci wybrać idealny prezent. Po pierwsze, spójrz na zaproszenie ślubne. W nim znajdziesz inspiracje i pomysł czym możesz obdarować nowożeńców. Wskazówki odnośnie prezentów znajdziesz w moim poprzednim wpisie (27.07.2022-art-z-linkiem-kieliszki-do-whisky-i-jak-pic-whisky). Moją inspiracją na podarunek ślubny były kieliszki do whisky. Młodzi często lubią dobre trunki. Whisky jest bardzo aromatycznym i wykwintnym alkoholem. Aby właściwości tego trunku były zachowane, powinien być podawany w odpowiednich szklankach czy kieliszkach.

Gadżety – które warto mieć?

Od wielu lat, niezmiennie, młoda para po ceremonii zaślubin jest obsypywana, przez gości weselnych, ryżem. Ta tradycja jest związana z tym, że ma dać ona pomyślność i szczęśliwe życie. W dzisiejszych czasach jednak nie każdy życzy sobie kultywowania tego zwyczaju. Powodem tego może być to, że nowożeńcy nie chcą znajdować, w dniu ślubu – przez cały wieczór wesela, ryżu w każdej kieszeni garnituru, czy wplecionego we włosy bądź tiul w sukni ślubnej. Kolejną przyczyną odchodzenia od tego rytuału jest to, że coraz częściej proboszcz w parafii nie zgadza się na ten zwyczaj. Podobna sytuacja ma miejsce z konfetti, które jest wykonane z plastiku. Dużo osób żyje w zgodzie z ekologią i w związku z tym nie należy narażać się młodej parze na niepotrzebne komentarze.


W przeszłości często pojawiały się głosy sprzeciwu wobec praktyki sypania monetami pary młodej, po wyjściu z kościoła. Niektórzy goście uważali, że jest to tandetne lub że wywiera na nich nadmierną presję. Jednak w dzisiejszych czasach większość ludzi chętnie podporządkowuje się tej tradycji. Wierzy się, że monety przynoszą dobrobyt parze młodej parze. To sprawia, że tradycja ta jest zarówno praktyczna, jak i znacząca. Dodatkowo jest to świetna zabawa dla dzieci, które uwielbiają pomagać na weselach. Jeśli więc masz zaproszenie na wesele, nie bój się zabrać ze sobą monet, którymi obsypiesz młodych. Prawdopodobnie okaże się, że większość gości jest zadowolona z tego zwyczaju i przyłączą się do wspólnej zabawy.

Jakie atrakcje na wesele?


Wykonanie bramy to zwyczaj obowiązujący głównie na wsiach. Aby młoda para mogła przejechać, nowożeńcy, a właściwie świadek, musi dać osobom robiącym bramę, jakiś trunek alkoholowy. Zazwyczaj goście przygotowują takie bramy wcześniej, więc warto mieć przyszykowane akcesoria typu: wstążki, taśmy, nożyczki, mogą być również wesołe i śmieszne dodatki.

Goście weselni mogą również przygotować transparenty z napisami, którymi przywitają parę młodą na sali weselnej. Nie jest to jakaś konieczna zasada ani tradycja, ale na pewno młodym będzie miło i będą wspominać takie powitanie.

Miłym gestem jest również przygotowanie balonów, które zostaną wypuszczone w stronę nieba, zaraz po wyjściu pary młodej z kościoła. Można utworzyć z nich szpaler balonowy.

Akcesoria osobiste są również niezbędnym akcesorium do zabrania. Najczęściej wesele połączone jest z poprawinami, nocleg jest zapewniony, więc nie trzeba mieć za wielu rzeczy, jedynie rzeczy na przebranie i przybory toaletowe. Można zabrać ze sobą środki higieniczne i awaryjnie przybory do szycia, w razie awarii ubioru.

Ceremonia ślubu oraz przyjęcie weselne są bardzo ważnymi wydarzeniami dla pary młodej i to naturalne, że chcą, aby wszystko było idealne. Istnieje jednak wiele sposobów, aby uczynić ten dzień ciekawszym i takim, który będzie zapamiętany zarówno dla szczęśliwej pary, jak i ich gości. Oczywiście, bardzo ważne jest, aby omówić wszelkie niespodzianki z parą młodą wcześniej, żeby upewnić się, że są zadowoleni z tego, co jest planowane. Przy odrobinie pomyślunku i kreatywności można sprawić, że ceremonia ślubna będzie okazją do zapamiętania na zawsze. Mam nadzieję, że udało mi się przybliżyć Wam, co można przygotować i zabrać na taką imprezę, jaką jest wesele.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz