Myślisz, że wiesz jak nosić garnitur? Mylisz się

Dobrze skrojony garnitur to nie tylko przepustka do lepszej pracy, ale i dobry argument, dla którego zaczepiona na ulicy kobieta miałaby umówić się z tobą na randkę. Niezależnie od kontekstu i sytuacji, pamiętaj o szczegółach i nie pozwól sobie, aby źle dobrane skarpetki lub zbyt długi mankiet zaburzyły pierwsze dobre wrażenie.

Unikaj popularnych błędów w stylizacjach garniturowych

belka

mężczyźni

Fotografia zgodnie z CC BY 2.0. Autor fotografii: BBQ’sOnSunday

Błąd 1: Mam za dużą koszulę, ale to chyba nie problem?

Tak, zbyt duża, źle dopasowana koszula przy garniturze to powód, dla którego powinieneś się wstydzić. Jeśli zrzuciłeś kilka zbędnych kilogramów lub po prostu masz w szafie kilka starych koszul, które są na ciebie zbyt duże, pozbądź się ich z szafy.

Nieodpowiednio dobrana koszula wygląda szczególnie źle, kiedy z jakiegoś powodu będziesz zmuszony do zdjęcia marynarki. Pamiętaj, że kiedy schowasz koszulę w spodnie, ta powinna być dobrze dopasowana do ciała, a nie odstawać na kilka centymetrów po bokach.

belka

Błąd 2: Nie stać mnie na buty z naturalnej skóry

W takim razie po co zakładasz garnitur? Buty z tzw. skóry ekologicznej nie są nie tylko nieodporne na działanie warunków atmosferycznych i zginanie, ale wyglądają po prostu bardzo przeciętnie. Zrezygnuj także z butów podbijanych gumą. Jeśli chcesz wymagać poważnie, a tego wymaga od Ciebie twój pracodawca, zainwestuj w kilka par butów ze skórzaną podeszwą.

Masz ograniczony budżet? Pamiętaj, aby nie chodzić każdego dnia w tej samej parze butów. W ten sposób nie tylko zagwarantujesz stopom odpowiednią higienę, ale i wydłużysz żywotność butów nawet o połowę.

belka

Błąd 3: Dlaczego nie miałbym zapinać marynarki na wszystkie guziki?

Zapamiętaj, że ostatni guzik w marynarce i kamizelce zawsze powinien być rozpięty. To nie tylko kwestia estetyki, ale i wygody noszenia. Jeśli będziesz chodził z pełnym rzędem zapiętych guzików, możesz być pewien, że materiał marynarki będzie układał się w nieoptymalny sposób, a ty będziesz musiał regularnie oddawać do prasowania.

belka

Błąd 4: Moje czarne skarpetki pasują do każdego garnituru

Nie, nie pasują. Czarne skarpetki możesz stosować tylko przy specjalnych okolicznościach – mówi nam ekspert Tomasz Bukowski, pomysłodawca Nanushki.com.

Czarne skarpetki możesz zestawić z czarnym lub ciemnoszarym garniturem i takimi butami. Pamiętaj jednak, że czarny garnitur zakłada się tylko na formalne uroczystości, a nie np. na spotkanie z kobietą lub wizytę u klienta.

Do garniturów sportowych i dziennych możesz z powodzeniem założyć kolorowe skarpetki.

belka

Błąd 5: Nie będę prasował nogawek

Wygniecione nogawki to problem, który powinieneś wziąć sobie do serca, bo albo masz zbyt długie, albo zbyt szerokie spodnie.

Nawet jeśli będziesz miał na sobie najlepszy garnitur, wypastowane i wypolerowane buty, ale zmięte nogawki, to możesz być pewien, że nikt nie pomyśli o tobie, jak o dobrze ubranym mężczyźnie.

belka

Fotografie w publikacji na licencji CC z flickr.com oraz Nanushki.com.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

3 komentarze

 1. Paweł Słowiecki says:

  Dodałbym do zestawienia także jeden z najpopularniejszych błędów, czyli niechlujnie zawiązany krawat, któremu nie daje się odpocząć.

  Krawat musi być po zdjęciu z koszuli rozwiązany, inaczej źle się układa i potem trudno zmienić jego wiązanie. BTW. świetny materiał dzięki!

 2. Ania says:

  Jednak mężczyźni w garniturze są bardziej pociągający. 🙂 Jednakże w garniturze, w którym tak jak podkreśliłeś, nie ma wtop typu pogniecione nogawki czy za duża koszula.
  Ja dodałabym jeszcze zbyt luźne spodnie, na siłę ściśnięte paskiem. Koszmar!

 3. Kamil says:

  Krawat też musi mieć odpowiednią długość. Czarne garnitury mają ten plus że prawie każdy krawat pasuje, ja osobiście mam niebieski garnitur i tutaj mam problem z doborem krawatu. Mając niebieski garnitur zapomnijcie że wasza partnerka założy coś miętowego, nijak się nie da tego dopasować.

Dodaj komentarz