Jak się ubrać na spotkanie biznesowe?

Na dobrą sprawę, w męskim świecie, podczas spotkania z kontrahentem czy klientem, nic tak nie wpływa na odbiór naszej osoby, jak kompetencje oraz pewność siebie. Ten pierwszy czynnik stanowi owoc naszej pracy i zaangażowania, z kolei wiara we własne możliwości może mieć podłoże zarówno w naszych kompetencjach, jak i stanowić rezultat naszej dbałości o wygląd. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak ubrać się na spotkanie, by nie tylko olśnić naszym przygotowaniem merytorycznym, ale również doskonale dopasowaną stylizacją.

Co to jest spotkanie biznesowe?

Zanim przejdziemy do meritum, warto pochylić się nad tym, czym jest samo spotkanie biznesowe. Dla wielu jego cel to wyłącznie pozyskanie przychylności klienta. Nic bardziej mylnego. Spotkania biznesowe to przede wszystkim czas, w którym możemy nawiązać bliższy kontakt ze współpracownikami, klientami, pogłębić relacje. Dziś w biznesie wielką wagę przykłada się do roli kompetencji miękkich, w tym komunikacyjnych w prowadzeniu firmy. Dlatego nie myśl o spotkaniu biznesowym jako innej formie autoreklamy. Zadbaj o atmosferę partnerstwa i relacji. Wiele osób zapomina, że tego rodzaju wydarzenia to także doskonała okazja, by porozmawiać ze współpracownikami i kontrahentami o rozwoju i przyszłości firmy. Jak widzimy, nie samą reklamą żyją spotkania biznesowe. W tej różnorodności celów i form spotkań jedno pozostaje niezmienne. To dbałość o schludny i profesjonalny wygląd. Dlatego nawet na krótkie spotkanie z pracownikami powinieneś założyć coś, co sprawi, że w oczach innych zbudujesz swój autorytet i szacunek.

Od zawsze estetyka łączyła się z ludzkim samopoczuciem. I choć nie jest to domena powszechnie uznawana za męską, to jednak dotyczy także panów. Chcesz poczuć się pewniej? Zadbaj o dopasowany strój, który doda Ci odwagi, podkreśli Twoje atuty i choćby podświadomie wpłynie na zebrane w sali osoby.

Spotkanie biznesowe – jak się ubrać?

Nie będziemy innowacyjni, jeśli powiemy o garniturze. Jednak uważaj na modowe pułapki. Zrezygnuj z dawnego obszernego studniówkowego czy weselnego stroju. Postaw na dopasowany garnitur o nowoczesnym kroju. Nie zapomnij o dobrym materiale. Nie tylko złej jakości tkanina obniży wartość całej stylizacji, ale również Ty będziesz czuł się w takim garniturze niekomfortowo, zwłaszcza w upalne dni. Ta rada dotyczy również koszuli. Jedynie bawełna lub wysokiej jakości len czy jedwab zapewnią Ci wygodę i doskonały wygląd.

Do tego skórzane buty do garnituru, w kolorze czerni lub klasycznych brązów. Uwierz nam, czasem dobrze jest zainwestować w porządną parę obuwia, i zawsze liczyć na schludny wygląd, niż chwilowo oszczędzić na zakupach i stracić w ogólnym rozrachunku.

Klasyczne stylizacje to bezpieczny wybór. Jeśli jednak pracujesz w branży, która stawia na kreatywność i otwartość, możesz przełamać standardową stylizację odważnymi dodatkami. Co wybrać? Możesz również zaskoczyć innych nietuzinkowym wzorem.

1. Skarpetki – cisi bohaterowie odważnych stylizacji.

Dziś w wielu dużych miastach, w dzielnicach biznesowych nikogo nie dziwi widok biznesmena, który ubrany w piękny garnitur zaskakuje pstrokatymi skarpetkami. Tak mały dodatek, jakim są skarpety, może dodać figlarności naszej stylizacji, a przy tym podkreślić naszą odwagę, pewność siebie, dystans do utartych schematów. Pamiętaj jednak, że wciąż nosisz garnitur, więc wybierz designerskie skarpetki za kostkę, np. takie: https://koloroweskarpetki.pl/41-zakostki. W ten sposób zaakcentujesz, że znasz się na wytycznych dobrego stroju biznesowego, ale po prostu bawisz się konwencją.

2. Wzorzysta poszetka przełamie nudę.

Chusteczka, którą umieszczamy w kieszonce na piersi, to poszetka. Zadbaj, by była wykonana z jedwabiu lub innego materiału wysokiej jakości. Obecnie znajdziesz szeroki wybór tego rodzaju dodatków do garnituru, które zaskoczą Cię odważnym i nowoczesnym wzornictwem. Nie muszą być to pstrokate i neonowe kształty. Do klasycznego garnituru wystarczy dobrać poszetkę w kratę czy roślinne wzory, by przełamać monochromatyczność stylizacji. Proste, prawda?

Bez względu na to, czy na spotkanie biznesowe włożysz garnitur w klasycznej odsłonie, czy przełamiesz go odważnym wzornictwem, pamiętaj, że połowa sukcesu tkwi w starym porzekadle „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Od zawsze wzrok miał duże znaczenie w tym, jak postrzegamy innych ludzi. Jest to smutne, ale po męsku – prawdziwe. Dlatego, idąc na takie spotkanie, pamiętaj, by przygotować się zarówno wewnętrznie, jak i dobierając odpowiednią stylizację.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz