Jaki garnitur na studniówkę – podstawy męskiej elegancji

Studniówka to pierwszy uroczysty bal w życiu młodego mężczyzny, na ten niezwykły wieczór z niecierpliwością czeka miliony licealistów, radośnie przygotowując się do swojego wystąpienia podczas poloneza. Młode damy ubierają się w piękne, balowe suknie, a młodzieńcy przyodziewają się w eleganckie garnitury, które mają na sobie prawdopodobnie po raz pierwszy w życiu. Jak dopasować do siebie garnitur i co zrobić, żeby nie popełnić stylowego faux-pas.

Najczęstsze błędy przy wyborze garnituru

Wbrew pozorom wybór garnituru na studniówkę nie jest łatwy, trzeba zwrócić uwagę na wiele elementów, które grają rolę w ostatecznym odbiorze stylizacji. Najczęściej popełnianym błędem podczas zakupu garnituru jest dobranie nieodpowiedniego rozmiaru – zazwyczaj zbyt dużego. Mężczyzna w marynarce zza długimi rękawami i w zbyt długich spodniach to już norma, prawie każdy popełnia ten karygodny błąd, doprowadzając swój wizerunek do ruiny. Najważniejsza zasada, którą obowiązkowo musisz zapamiętać: wystrzegaj się garniturów w złym rozmiarze.

Drugą sprawą jest kolor garnituru, w tak uroczystym spotkaniu, jak studniówka po prostu nie wypada zakładać na siebie krzykliwych barw, które zbytnio rzucają się w oczy. To elegancki wieczór, który od gości wymaga przynajmniej odrobiny dobrego smaku. Najlepiej postawić na granat, im ciemniejszy – tym lepszy, to bardzo elegancki kolor, który zawsze prezentuje się bardzo gustownie.

Idealny garnitur na studniówkę – klasyka zawsze się sprawdza

Nowoczesne i innowacyjne rozwiązania w sprawie garniturów nie prezentują się tak dobrze, jak winnych dziedzinach. Jak to mówią – stara miłość nie rdzewieje – w tym przypadku znajduje to swoje zastosowanie. Klasyczne rozwiązania są po prostu najlepsze, zasady elegancji wymyślone lata temu, wciąż mają swoje zastosowanie i są cenione na całym świecie. Żeby wybrać idealny garnitur na studniówkę, musisz koniecznie poznać przynajmniej małą część tych podstawowych reguł, którymi powinieneś posługiwać się przy wyborze odpowiedniej stylizacji.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy – rozmiar ma ogromne znaczenie. Marynarka nie może być zbyt duża ani zbyt mała. Wiszące rękawy to największa wpadka w doborze garnituru, żeby sprawdzić, czy strój nie jest za duży, wystarczy zobaczyć, czy gdy spuścisz ręce, będziesz widział przerwę między kończyną a tułowiem. Jeśli tak – wszystko jest w porządku, ale jeśli nie… Lepiej poszukaj innego garnituru.

Po drugie: guziki! Pamiętaj, że w marynarce zapinasz jedynie górny guzik, a dolny pozostawiasz odpięty, najgorszy błąd, jaki możesz popełnić to zapiąć oba guziki, to po prostu bardzo niesmaczne! Jeśli mowa o guzikach w koszuli, pamiętaj, że nie mogą rzucać się w oczy – mają być niezauważalne. No właśnie, a co z koszulą? Tylko i wyłącznie biała! Nie ma co eksperymentować z kolorami, a czarnej unikaj szerokim łukiem.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz