Metoda Made To Measure – 4 najczęściej popełniane błędy przy zamawianiu garnituru

Made to Measure to metoda szycia garniturów, której celem jest dostarczenie klientowi idealnie dopasowanego do jego gustu i budowy stroju. W ciągu ostatnich kilku lat popularność MTM znacząco wzrosła, do tego stopnia, że pojawiła się możliwość zamówienia garnituru bez wizyty w salonie. Jakich pomyłek należy się jednak wystrzegać przy korzystaniu z tej usługi?

Fot. Flickr.com CC 2.0 Tony Stocco

1. Wybór właściwej marki – nie daj się nabrać

belka

Wydawałoby się, że to oczywiste, prawda? Niestety, często dajemy się złapać na niższe ceny i wyjątkowo opłacalne promocje. Kończy się to niestety wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Wybór marki, która ma na rynku ugruntowaną pozycję (i na pewno na nim pozostanie) pozwoli na uniknięcie wielu przykrych sytuacji. Po pierwsze, mamy pewność, że garnitur będzie wysokiej jakości, nawet w przypadku tańszych materiałów. Po drugie, wiele sklepów i salonów oferuje budżet na poprawki, dzięki czemu nawet jeżeli oryginalny projekt nie będzie dopasowany idealnie, to możemy bez trudu go podrasować.

2. Realne oczekiwania – kupujesz online!

belka

Decydując się na zamawianie garnituru w sklepie internetowym należy pamiętać o tym, że nie jest to strój szyty na miarę u nadwornego krawca księcia Harry’ego. Nawet jeżeli korzystając z Made to Measure udamy się na przymiarki do salonu, to w 99% przypadków poprawki będą konieczne. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby korzystać z usług renomowanej marki. Nawet jeżeli nie otrzymamy od producenta budżetu poprawkowego, to na pewno możemy liczyć na zniżkę!

3. Postaw na podstawy – pewne rzeczy zawsze będą modne

belka

Nie warto zbytnio wydziwiać. Zamawiając pierwszy garnitur trzeba skupić się na odpowiednim dopasowaniu go przede wszystkim do sylwetki. Laikom zdecydowanie proponujemy wybór jednego z ponadczasowych kolorów, jak na przykład „Dark Navy” czy klasyczny „Charcoal Gray”. Do tego delikatne, jasne paski i biała koszula – i mamy idealny zestaw na absolutnie każdą okazję, od pogrzebów po huczne wesela i wszystko pomiędzy nimi. Kiedy już zaopatrzymy się w praktyczny garnitur, wtedy można pokusić się o marynarki w kratę Księcia Walii.

4. Wymiary – warto poświęcić czas i zasięgnąć rady specjalistów

belka

Niektóre salony oferują wizyty na mierzenie przy zamówieniach usługi Made to Measure, ale nie wszystkie. Wtedy warto poświęcić trochę czasu na dokładne sprawdzenie wszystkich niezbędnych wymiarów. Nie chcemy przecież pokazać się na ślubie przyjaciół w garniturze typu „baggy”. Udaj się do krawca czy nawet studenta wzornictwa – dzięki temu będziesz miał pewność, że posiadasz wszystkie informacje niezbędne do uszycia możliwie najbardziej dopasowanego do Twojej sylwetki stroju.

Słowem zakończenia – metoda Made to Measure pozwoli na zdobycie garnituru stworzonego do spełnienia indywidualnych potrzeb Klienta, jednocześnie nie opróżniając portfela i konta w banku. Posiada pewne minusy, ale dzięki temu poradnikowi uda Ci się zredukować je do minimum.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

1 komentarz

  1. barbara says:

    Bardzo cenne rady…pozdrawiam…

Dodaj komentarz