Jak dopasować koszulę męską?

Koszulę możesz założyć na każdą okazję. Chcesz zrobić dobre wrażenie? Musi być odpowiednio dopasowana. Nie jest to trudne! Pamiętaj o tych prostych zasadach, a zawsze będziesz się świetnie prezentować.

Wybierz odpowiedni krój

Najpopularniejsze kroje koszul to: slim, regular oraz relaxed. Każdy z nich pasuje do innego typu sylwetki.

Slim oznacza koszulę, która została uszyta w taki sposób, aby podkreślić korzystne walory sylwetki. Najlepiej będą w nich wyglądać szczupli mężczyźni. Koszule slimowane zyskały ogromną popularność, dlatego są dostępne w wielu, zróżnicowanych modelach.

Krój regularny oznacza koszulę, która jest pozbawiona wcięcia w talii. Powinna wyglądać dobrze na większości sylwetek. Dla bardzo szczupłych panów odradzamy ten model, ponieważ będą wyglądać, jakby założyli na siebie worek. Jeżeli zależy Ci na komforcie to wybór dla Ciebie. Z całą pewnością!

Koszule relaxed są jeszcze szersze od regularnych. Znajdą miejsce w szafie mężczyzn o większych kształtach.

Jak dobrać kołnierzyk?

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie belka-1.jpg

Jest na to jedna prosta metoda! Pomiędzy kołnierzem a szyją musi być na tyle miejsca, aby swobodnie zmieścić palec. Długość kołnierzyka to jeden z kluczowych wymiarów w odpowiednio dopasowanej koszuli, dlatego, zanim wyruszysz do sklepu, zmierz obwód szyi pod jabłkiem Adama. Pamiętaj, aby dodać do obwodu szerokość jednego palca!

Kołnierze występują w kilku rodzajach – dobierz odpowiedni do Twojego kształtu twarzy. Dwa najpopularniejsze modele to:

  • prosty (kent) – przeznaczony dla panów o okrągłej lub nieco kwadratowej twarzy,
  • włoski – pasuje mężczyznom o szczupłej, smukłej twarzy.

Mankiety – guzik czy spinka?

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie belka-1.jpg

Szukasz koszuli do garnituru? Pamiętaj, że koszula powinna wystawać na nie więcej niż 1,5 cm spod marynarki.

Coraz mniej popularne są mankiety zapinane na spinkę. Wyróżnisz się z tłumu, ponieważ są wyznacznikiem klasycznej elegancji. Pamiętaj, że koszule z takimi mankietami pasują jedynie na wyjątkowe okazje. Obowiązkiem do tego typu koszuli jest krawat lub mucha.

Najpopularniejsze są mankiety zapinane na guzik. Mniej formalne, ale dzięki temu niesamowicie uniwersalne.

Jaki materiał i kolor?

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie belka-1.jpg

Najlepszym materiałem jest bawełna, ale na lato polecamy koszule lniane. Zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki temu wysokie temperatury nie będą dla Ciebie dokuczliwe. Unikaj sztucznych materiałów, ponieważ są mniej przewiewne, a przez to mniej komfortowe.

Kolor koszuli dobierz do okazji. Wiadomo, że biała koszula jest niezbędna w czasie oficjalnych spotkań lub uroczystości. Na co dzień możesz wybrać dowolny kolor lub wzór koszuli – wszystko zależy od Twoich preferencji. Niezależnie czy będzie w kratę, czy kropki, świetnie uzupełni Twoją stylizację.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz