Za ciasne obuwie? Zobacz, jak rozciągnąć skórzane buty

Jak często zdarza się, że Twoje nowe buty po wyjściu ze sklepu okazują się zbyt ciasne? Spokojnie, to jeszcze nie koniec świata! Nie musisz starać się o zwrot pieniędzy – istnieje kilka sposobów na to, żeby skutecznie rozciągnąć skórzane buty i doprowadzić je do stanu używalności. Nie wiesz jak to zrobić? Ten artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości!

Zalety skórzanych butów

Trwałe, wygodne buty? Tylko skórzane! Nie od dziś wiadomo, że buty wykonane ze skóry są po prostu najlepsze; super wytrzymałe, eleganckie a do tego takie wygodne… Nic dziwnego, że trudno się im oprzeć! Skóra bez problemu dopasowuje się do kształtu stóp właściciela, zapewniając mu maksymalny komfort podczas chodzenia. Mówi się, że naturalne materiały mają możliwość tak zwanego „oddychania”. Które skutecznie chroni przed przegrzaniem i odparzeniami. Dodatkowym plusem jest zdecydowanie trwałość skóry – buty wykonane z tego materiału potrafią służyć przez wiele długich lat, dlatego są bardzo dobrą inwestycją.

Co zrobić gdy but jest zbyt mały?

Jeśli okaże się, że obuwie, które kupiłeś, jest za małe lub powoduje dyskomfort podczas chodzenia, jest parę rzeczy, które możesz zrobić, zanim pożegnassz się z nowymi butami na stałe. Po pierwsze, możesz wymienić je na większy rozmiar w sklepie. Jeśli to rozwiązanie okaże się dla Ciebie niekorzystne, na przykład ze względu na to, że większy rozmiar jest niedostępny, a zależy Ci na tym konkretnym modelu butów – istnieje kilka innych sposobów, dzięki którym rozwiążesz swój problem. Drugą opcją jest wizyta u szewca, niestety potrafi być ona bardzo kosztowna, dlatego większość osób stawia na ostatnie rozwiązanie, czyli samodzielne rozciągnięcie skórzanych butów.

Jak rozciągnąć skórzane buty w domu?

Choć większość sposobów na rozciągnięcie skórzanych butów wymaga od Ciebie odrobiny poświęcenia, w ostateczności odpłaca się wygodnym skórzanym obuwiem. Przy pracy nad rozciągnięciem butów warto pamiętać o ich właściwościach i ryzyku uszkodzenia, dlatego należy zachować wszelkie środki ostrożności oraz zdrowy rozsądek.

Jednym z najbardziej znanych sposobów na rozciągnięcie butów jest… Rozchodzenie ich! Na pewno nie raz, na wieść, że Twoje buty są niewygodne, słyszałeś odpowiedź „jeszcze je rozchodzisz”. Choć mogło wydawać Ci się to wtedy dosyć irytujące i pozbawione sensu, w rzeczywistości naprawdę można poprawić wygodę butów poprzez rozchodzenie ich – niestety, wiąże się to z poświęceniem i bólem, który będziesz odczuwać podczas tego działania.

Mówią, że alkohol jest dobry na wszystko – jest w tym trochę prawdy! Jeśli w powierzchnię buta wetrzesz odrobinę alkoholu, sprawisz, że skóra, z której jest wykonany, zmięknie i będzie podatna na odkształcenia. Sposób skuteczny, jednak bardzo ryzykowny, jasna lub kolorowa skóra od alkoholu może się odbarwić i po prostu zniszczyć.

Najbardziej bezpiecznym sposobem na rozciągnięcie skórzanych butów jest wyjęcie specjalistycznych wkładek z obuwia – takie działanie sprawia, że w bucie jest więcej miejsca, dzięki czemu stopa może poczuć się bardziej komfortowo.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz