3 pary butów, które powinien mieć w szafie każdy mężczyzna

Buty zapinane na rzepy odchodzą w zapomnienie wraz z końcem szkoły podstawowej. Jeśli jesteś dojrzałym, szanującym się mężczyzną, powinieneś wiedzieć, że świadomie dobrany ubiór do klucz do sukcesu. Dziś skupimy się wyłącznie na obuwiu – oto 3 pary butów, które powinieneś mieć w szafie. I to bez dyskusji.

Elegancja, prostota czy wygoda?

belka

męskie obuwie

Fot. Flickr.com CC 2.0 Ergonomik

Wiesz, że trzy pierwsze rzeczy, na które zwraca się uwagę podczas pierwszego kontaktu z drugim człowiekiem to fryzura, uścisk dłoni i obuwie? Nie musimy więc chyba tłumaczyć jak ważne jest obuwnicze zróżnicowanie i dopasowanie butów do reszty stylizacji. Dziś przedstawimy 3 typy obuwia, które powinny znajdować się w Twojej szafie. Jeśli jeszcze ich nie masz, szybko to nadrób, bo sukces, zarówno zawodowy, jak i w relacjach z kobietami ucieka Ci spod nosa.

Brogsy. Koniecznie skórzane

belka

Historia brogsów jest długa i zagmatwana, zapoczątkowana przed kilkudziesięcioma latami w Irlandii. Nad tym jednak nie będziemy się rozwodzić, a to, co powinieneś zapamiętać to, że brogsy szybko stały się obuwiem arystokracji.

Brogsy to uniwersalność, dzięki której nawet najbardziej typowej stylizacji dodasz pożądanego smaczku i elegancji. Skusisz tym niejedną kobietę i wzbudzisz zazdrość u niejednego mężczyzny, gwarantujemy, a w tym wpisie proponujemy wyłącznie brogsy skórzane, najlepiej brązowe, z gumową lub skórzaną podeszwą.

Czy wiesz, że? Ten materiał powstał przy współpracy z marką Suitsquare

garnitury Suitsquare

Stylizacja the best of: biała koszula, ciemne dżinsy z lekko podwiniętymi nogawkami, kasztanowe brogsy.

Oksfordy. Przede wszystkim czarne

belka

Jeśli już mowa o elegancji, ta nie istnieje bez czarnych, skórzanych Oksfordów, które już nie od miesięcy, a od lat zdobywają uznanie wśród dbających o swój wizerunek mężczyzn. Na rynku można oczywiście znaleźć setki wzorowych odpowiedników, ale tylko prawdziwe, markowe Oksfordy są tym, czego nie może zabraknąć w Twojej szafie. Tym bardziej jeśli Twoja praca opiera się na kontaktach z wysoko postawionymi w życiu zawodowym osobistościami.

Oksfordy to nie Derby!

Nie ma gorszej wtopy niż brak świadomości swojego ubioru. Szukając najlepszych dla siebie Oksfordów, zwróć uwagę na przyszwę, która w ich przypadku jest zamknięta – jej dwie boczne części umieszczone są pod spodem podeszwy, a w Derbach otwarta.

Stylizacja the best of: biały golf, czarne spodnie z nogawką rozpoczynającą się tuż nad kostką, grafitowy płaszcz i oczywiście oksfordy – czarne, skórzane i wypolerowane.

Loafersy. Na wiosenne przejaśnienia

belka

Zejdźmy trochę z tonu i zapomnijmy o powadze oraz elegancji. Na wiosenną, słoneczną pogodę, ale niecechującą się jeszcze przesadnym ciepłem przydadzą się Loafersy. Proste, bardzo wygodne, a jednocześnie nietracące na stylu. Połącz je ze swoimi ulubionymi dżinsami i czarnym t-shirtem, a przechodząc jedną ze swoich ulubionych ulic, zrobisz z niej wybieg mody.

Nie na deszczową pogodę

belka

Pamiętaj jednak o tym, że Loaefrsy nie lubują się w deszczowej pogodzie. Wykonane są z zamszu, więc sprawa jest jasna. Jeśli jednak dopadnie Cię niespodziewany deszcz, buty wysusz w sposób tradycyjny, za pomocą materiału, który wsiąknie zebraną wodę, nie kaloryfera.

Stylizacja the best of: Jasna koszula, ciemne, proste dżinsy i zamszowe Loafersy. Zapomnij o skarpetkach!

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

1 komentarz

  1. Xao says:

    Uwielbiam brogsy, ponieważ pasują również do bardziej casualowych zestawów z jeansami 🙂

Dodaj komentarz