Brak koncentracji w pracy to realny problem. My wiemy, jak ustrzec się przed zwolnieniem

Problemy z koncentracją w pracy? Skąd my to znamy – jesienna chandra udziela się nie tylko tobie, dlatego dziś przedstawiamy 5 sposobów, jak utrzymać obroty na odpowiednio wysokim poziomie. W końcu nie chcesz chyba szukać pracy na dwa miesiące przed świętami, prawda? No właśnie.

Zadbaj o swoją koncentrację w pracy

belka

praca

Fotografia zgodnie z CC BY 2.0. Autor fotografii: Markus Spiske

Sposób 1: Jeśli nie musisz, nie wciskaj się w garnitur każdego dnia

belka

Nie mamy wątpliwości, że w garniturze wyglądasz naprawdę męsko, ale jeśli twój szef nie wymaga takiego dress code, to odpuść sobie go przynajmniej co drugi dzień, to zrobi ci dobrze. Nie popadaj ze skrajności w skrajność – adidasy, sportowe spodnie i koszula z 3 lampasami nie są mile widziane – zamiast nich zdecyduj się na coś klasycznego, np. sweter wycięty w serek, chinosy, sneakersy i drewniany zegarek będą jak najbardziej na miejscu. Serio.

Sposób 2: Wyloguj się z Facebooka na 8 godzin

belka

Czy naprawdę musisz co 5 minut sprawdzać powiadomienia z Messengera? No dobra, Messengera zostaw w spokoju, ale przynajmniej z samego Facebooka spróbuj wylogować się na 8 godzin. Nie dość, że robota będzie szła ci lepiej, to w pakiecie masz jeszcze potencjalną premię od szefa.

Zresztą nie my wymyśliliśmy sobie przejście twojego smartfona w tryb offline. Amerykańscy naukowcy zbadali, że mężczyźni, którzy ograniczyli czas spędzony na Facebooku o połowę, ich efektywność wzrosła nawet o 61%. Bez żartów.

Sposób 3: Sam wyznaczaj sobie deadline’y

belka

Zepnij się i zacznij monitorować swoją pracę. Dziel projekty na mniejsze etapy, oznaczaj je w Excelu i działaj. To pozwoli ci utrzymać odpowiednie tempo przez cały dzień – w ten sposób skończysz z nerwowym napięciem na 2 godziny przed wyjściem z biura, kiedy to szef gasi światło, a ty już wiesz, że zostaniesz z pracą po godzinach.

Dzielenie zadań na mniejsze bloki nie tylko pozwoli ci lepiej panować nad zadaniami, ale i podwyższy twoją satysfakcję z pracy.

Sposób 4: Poproś szefa o własny pokój

belka

Open space’y może i sprawdzają się w biurach call center, ale niekoniecznie tam, gdzie musisz skupić się na prawdziwej pracy. Poproś przełożonego, żeby załatwił dla ciebie 2 metry kwadratowe w biurze z dala od hałasu – nie wiadomo czy się zgłosi, ale zawsze możesz mu obiecać, że będziesz robił 120% normy. Suma sumarum i tak wyjdziesz na swoje.

Sposób 5: Muzykę ogranicz do minimum

belka

Mimo że w poradnikach o tym, jak poprawić swoją efektywność w pracy czytałeś, że najlepiej sprawdzi się mocna, energiczna muzyka, to jeśli nie jesteś pracownikiem fizycznym, to ta wskazówka ma się nijak do twojego wysiłku za biurkiem.

 

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz