Jak dbać o męską twarz?

Bardzo często zdarza się, że mężczyźni zapominają o właściwej pielęgnacji swojej twarzy. Niesłusznie, ze względu na to, że często zmagają się z różnymi problemami skórnymi. Jakie kosmetyki wybrać, aby cera była w dobrej kondycji i jak o nią dbać w zaciszu domowym?

Jak dbać o skórę twarzy mężczyzny?

Problemy, z jakimi borykamy się na co dzień, takie jak zaczerwienienia, czy zmarszczki powodują brak pewności siebie i dyskomfort. Dodatkowo przez częste golenie oraz czynniki zewnętrzne, takie jak mróz, wiatr, czy słońce stan skóry może się tylko pogarszać. Dlatego przychodzimy z pomocą i odpowiadamy na pytanie: Jak właściwie zadbać o męską skórę?

Kosmetyki, których używamy na co dzień, powinny mieć jak najbardziej naturalne i krótkie składy. Chemicznym związkom mówimy stanowcze nie. Obecnie na rynku jest tak szeroki asortyment produktów z dobrymi składami, że nie ma potrzeby kombinować. Jeżeli chcesz mieć pewność, że kupujesz kosmetyki z dobrego, sprawdzonego źródła, oraz że są one bezpieczne, możesz zajrzeć tutaj: https://natura-organika.pl/209-naturalne-kosmetyki-do-twarzy. Znajdziesz tu kosmetyki, które nie zawierają w swoim składzie żadnych konserwantów, ani parabenów. Za to składnikami aktywnymi są ekstrakty roślinne, które dają szybkie i długotrwałe efekty.

Skóra mężczyzn różni się nieco od kobiecej. Jest grubsza i twardsza, dzięki czemu ma mniejsze skłonności do podrażnień, ale często pojawiają się różne inne problemy. Regularne golenie sprzyja zaczerwienieniom oraz małym uszkodzeniom. Podstawą męskiej pielęgnacji zatem będą kosmetyki do golenia, takie jak balsam po goleniu, czy żel zmiękczający zarost. Jednak ważna jest również właściwa pielęgnacja całej twarzy, a nie jedynie zarostu. Podstawowa rutyna pielęgnacyjna opiera się przede wszystkim na tych trzech krokach:

Oczyszczenie – rano i wieczorem należy oczyścić twarz, myjąc ją delikatnym żelem lub pianką, męskie produkty 3w1 nie sprawdzą się do mycia cery, ponieważ naruszają barierę hydrolipidową,
Nawilżenie – kremy nawilżające, sera, hydrolaty i toniki to produkty, dzięki którym Twoja cera będzie Ci wdzięczna, najlepszym rozwiązaniem byłoby stosowanie wszystkich tych rodzajów produktów,
Ochrona przeciwsłoneczna – nadmiar promieni słonecznych niesie za sobą poważne konsekwencje, takie jak przyspieszenie procesu starzenia, dlatego należy używać filtrów SPF każdego dnia.

Każdą pielęgnację należy dopełniać składnikami aktywnymi, takimi jak retinol, witamina C, czy kwasy. Chociaż wielu mężczyzn nie lubi marnować czasu w łazience, to jednak należy pamiętać, że dbanie o skórę wpływa na jej wygląd w przyszłości. Z pomocą sprawdzonych kosmetyków Twoja cera będzie wyglądać zdrowo i promiennie. W pielęgnacji najważniejsza jest systematyczność, ponieważ bez niej żadne kosmetyki nie zdziałają cudów. Rutyna pielęgnacyjna jest niezwykle ważna, dlatego nie można pomijać żadnego z etapów dbania o skórę, nawet jeżeli wydaje się mało ważny. Pielęgnacja powinna stać się częścią dnia każdego mężczyzny!

fot. Unsplash zgodnie z licencją

Jak dbać o skórę twarzy? Domowe sposoby.

Domowych sposobów na pielęgnację cery jest bardzo wiele. Do tego jest to naprawdę łatwe. Samemu można zrobić między innymi: tonik z soku z cytryny, maseczkę z oleju lnianego, maseczkę drożdżową, czy domowy krem z olejem kokosowym. Tak naprawdę każdy może skorzystać z takich domowych sposób dbania o cerę. Spróbuj czerpać z natury, to co najlepsze używając naturalnych kosmetyków oraz takich zrobionych własnoręcznie! Twoja cera na pewno Ci się za to odwdzięczy promiennym wyglądem!

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz