Jak zadbać o samochód, gdy nie posiadamy garażu?

Mężczyźni kochają dbać o swoje auta. Często dokupują do nich mnóstwo akcesoriów, dbają, aby ukochana maszyna była zawsze czysta i zadbana, a bak zawsze pełny. Dbanie o swój samochód to prawdziwa przyjemność. Gdy nie posiadamy własnego garażu, a auto przez cały rok stoi na zewnątrz, dbanie o auto jest utrudnione, jednak jak najbardziej możliwe. Sprawdź, co zrobić i na co zwrócić uwagę, aby zadbać o swoją maszynę.

Jak dbać o samochód zimą?

Gdy samochód przez cały rok stoi na publicznym parkingu, trudno utrzymać go w bardzo dobrym stanie. Na wiele sytuacji nie mamy także wpływu. Rysy i małe wgniecenia to zmora wszystkich kierowców, a do zniszczeń dochodzi zazwyczaj podczas ich nieobecności. Na wąskich parkingach niewiele trzeba, by zarysować lekko auto stojące obok. Do tego typu zdarzeń często dochodzi właśnie zimą, kiedy to warunki pogodowe utrudniają swobodną jazdę. Wielu kierowców decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych usług i postanawia usunąć wszelkie rysy z lakieru – https://pmtautomotive.pl/usuwanie-rys-z-lakieru-koszalin/. Po takim zabiegu auto zyskuje nowego blasku!

Podczas miesięcy zimowych warto zaopatrzyć się w parę gadżetów. Przyda się na pewno szczotka do odśnieżania, odmrażacz, a także pokrowiec. Wielu kierowców decyduje się na okrywanie swoich aut pokrowcem, aby każdego poranka nie zaczynać od drapania szyb. Pokrowce mogą zakrywać całe auto, ale nie tylko. Bardzo popularne są także pokrowce na przednią szybę, której to przejrzystość, zwłaszcza w ciemne, zimowe poranki, musi być wręcz nieskazitelna. Jeśli nie posiadamy pokrowca, do dyspozycji zostaje szczotka i odmrażacz. Szczotka powinna mieć miękkie włosie, które nie zarysuje auta, a odmrażacz zaoszczędzi nam drapania zamarzniętych szyb, które zwyczajnie mogą ulec zarysowaniu. Zima to najtrudniejszy czas dla wszystkich aut, zwłaszcza dla tych, które nie są garażowane. Kupno kilku akcesoriów pomoże nam zadbać o auto w zimne, mroźne dni, bez konieczności wydawania kroci.

Jak dbać o nowy samochód?

Jazda nowym samochodem to prawdziwa przyjemność, a także duża odpowiedzialność. W tym przypadku każda ryska przyprawia o ból głowy, a utrzymanie auta w idealnym stanie jest sporym wyzwaniem. Postawą są przede wszystkim regularne przeglądy i wymiany zużytych części. Jeśli chodzi o estetykę, największym wyzwaniem są na pewno parkingi, na których dość często dochodzi do zarysowań, stłuczek i wgnieceń. Nie da się jednak zrezygnować z parkowania w miejscach publicznych. Można jednak unikać parkowania na wąskich parkingach, z których bezpieczny wyjazd graniczy z cudem. A co z zarysowaniami wewnątrz samochodu? Do nich dochodzi równie często. Jeśli chcesz, aby tapicerka i kokpit jak najdłużej pozostały w bardzo dobrym stanie, nigdy nie zostawiaj różnego rodzaju napoju, płynów i ostrych rzeczy na wierzchu. Niepozorne klucze mogą zarysować skórzany fotel, a napój pozostawić plamę. Te zasady nie dotyczą wyłącznie kierowców, ale także pasażerów, zwłaszcza dzieci.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

1 komentarz

  1. Marek says:

    Nie mam garażu, ale o auto staram się dbać cały czas. Regularnie je serwisuję, pilnuję płynów, opon itp. Nawet wycieraczki staram się raz w roku wymieniać

Dodaj komentarz