Jak urządzić pokój dla młodego mężczyzny?

W życiu każdego chłopca przychodzi moment, w którym staje się mężczyzną. Choć wiele mam nie może pogodzić się, że ich mali synkowie stają się dorośli, to mimo to muszą zaakceptować ten fakt. Bardzo ważnym etapem w życiu każdego mężczyzny jest moment, w którym jego dziecięcy pokój zamienia się w pokój osoby dorosłej. Jak urządzić pokój dla młodego mężczyzny? Zobacz praktyczne porady.

Pokój mężczyzny? Inspiracje

Metamorfozę pokoju warto zacząć od przemalowania ścian. Kolorowe ściany świetnie sprawdzają się w pokojach małych dzieci, ale nie tylko. W pokoju mężczyzny doskonale sprawdzą się ostatnio uwielbiane biele, szarości, a także kolorowe ściany. Dużą popularnością cieszą się trzy z czterech ścian pomalowane na biało. Czwarta ściana to inwencja twórcza. Można pomalować ją kolorową farbą, przykleić fototapetę, bądź zrobić ścianę z cegiełek.

Pokój młodego mężczyzny musi być funkcjonalny. To pomieszczenie o wielu zastosowaniach – pokój do nauki, odpoczynku, snu, rozrywki. Podstawą jest wygodne łóżko. Ciekawym dodatkiem może okazać się, kupno pościeli o nietuzinkowych wzorach. Można kupić ją np. tutaj. A co z miejscem do siedzenia? Opcje są dwie. Jeśli pokój jest duży, warto zainwestować zarówno w łóżko, jak i w kanapę. Jeśli nie ma na to miejsca, pozostaje kupno wygodnej kanapy rozkładanej.

Jak urządzić pokój dla mężczyzny?

W pokoju młodego mężczyzny obowiązkowym elementem wyposażenia są krzesło i biurko. Przydadzą się podczas nauki, pracy, a nawet podczas rozrywki. Granie w gry na komputerze wśród młodych mężczyzn nikogo już nie dziwi, a żeby podczas gry zadbać o prawidłową postawę ciała, konieczne jest dobrze dopasowane biurko i wygodne krzesło. W pokoju mężczyzny świetnie sprawdzi się duża, pojemna szafa przesuwna, w której pomieszczą się ubrania na każdy sezon. Komoda bądź regał to idealne miejsce do przechowywania drobiazgów, takich jak figurki, książki, zdjęcia, gry planszowe, konsole. Pokoje mężczyzn często odzwierciedlają ich zainteresowania. Sportowiec z chęcią eksponuje swoje medale, gitarzysta swoją gitarę, a gracz – kolekcję gier planszowych. Warto znaleźć odrobinę wolnego miejsca na eksponowanie przedmiotów o szczególnym znaczeniu. Jeśli największym ograniczeniem jest metraż, dobrym pomysłem może być zamontowanie pojemnych półek ściennych, na których zmieści się wiele małych, ale jakże ważnych drobiazgów.

Każdy młody mężczyzna potrzebuje swojego miejsca i odrobiny prywatności. Własny pokój może mu to zapewnić. Co więcej, wyborem mebli i akcesoriów powinien zająć się sam. To on najlepiej wie, jak chce, aby wyglądał pokój, w którym będzie spędzał czas każdego dnia. Każdy młody mężczyzna ma także inne potrzeby. Rodzic nie jest w stanie znać ich wszystkich. Urządzanie pokoju dla młodego mężczyzny to niełatwe wyzwanie, jednak zdecydowanie warte wysiłku. Własna przestrzeń podczas dorastania to absolutna podstawa. To czas wielkich zmian, zarówno w zachowaniu, jak i w wyglądzie każdego młodego mężczyzny. Pokój powinien być przystosowany do jego potrzeb, a żeby tak było, wyborem wyposażenia powinien zająć się samodzielnie lub z małą pomocą rodziców. Taka odpowiedzialność to także dobra nauka na przyszłość.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz