Jak nosić męską biżuterię? Poradnik dla modnego mężczyzny

Biżuteria nie od zawsze była wyłącznym atrybutem kobiet, chętnie nosili ją również mężczyźni, podkreślając swoją siłę i status społeczny. Niegdyś złoty pierścień mogli nosić jedynie osoby sprawujące władze, na przykład senatorzy. Przez bardzo długi czas biżuteria miała znaczenie religijne, wierzono, że amulety mogą przynosić szczęście, zdrowie i bogactwo. W XXI sztuka biżuterii bardzo się rozwinęła i ogarnęła dosłownie cały świat, pełni teraz głównie funkcję dekoracyjną. Sięgają po nią nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.

Czy wiesz jak powinno nosić się męską biżuterię?

Mężczyźni coraz chętniej sięgają po biżuterię, to doskonały dodatek do stroju, które potrafi podkreślić pozytywne cechy właściciela. Oczywiście, z ozdobami trzeba postępować ostrożnie, jak w każdym przypadku – co za dużo, to nie zdrowo. Granica jest cienka, łatwo o faux-pas w stylizacji, jednak nie ma się co bać! Po przeczytaniu tego krótkiego artykułu będziesz wiedział, jak nosić męską biżuterię, to łatwiejsze niż myślisz!

Zacznijmy od góry, kolczyki noszą raczej zbuntowani chłopcy, więc jeśli nie jesteś jednym z nich, lepiej je sobie odpuść. Dodają one nieco groźnego, odważnego charakteru i nie pasują do osób pełniących poważne funkcje. Nie bez powodu noszą je głównie rockmani i fani alternatywnej muzyki – są bardzo krzykliwe i rzucają się w oczy. Jeśli lubisz takie klimaty – koniecznie udaj się do salonu piercingu i ozdób swoją twarz lub uszy jakimś kolczykiem!

Męska biżuteria dla każdego

Teraz trochę o biżuterii, którą może nosić każdy, bez względu na wiek, czy pełnioną funkcję. Po pierwsze: bransolety i zegarki, prawie każdy mężczyzna ma coś takiego. Takie ozdoby dodają Twojemu wizerunkowi siły i sprawiają, że wyglądasz, jakbyś wszystko miał pod kontrolą. Producenci stawiają na ciemne, ziemiste kolory, które bezpośrednio kojarzą się z lasem i naturą. Nie bez powodu – dużo bransoletek inspirowanych jest biżuterią plemienną.

Pierścienie i sygnety powinny być noszone z umiarem, złota lepiej w ogóle unikać – wydaje się kiczowate i pasuje bardziej do wizerunku amerykańskiego rapera lub gangstera, niż do zwyczajnego mężczyzny, którego można spotkać na każdej ulicy. Mistycznie wyglądające pierścienie zostaw Bagginsowi, a sam skup się na nieco bardziej wyszukanej biżuterii.

Naszyjniki i inne dodatki – na które chcesz postawić?

Biżuteria to nie tylko pierścionki i bransoletki, najbardziej klasyczne wydają się naszyjniki – każdy je ma, bez względu na płeć. Nie bój się ich nosić, nieśmiertelnik lub inne proste naszyjniki nie są niczym złym i na mężczyźnie potrafią wyglądać naprawdę dobrze. Czy wiesz, że spinki do mankietów to też biżuteria? W takim razie każdy mężczyzna miał ją na sobie przynajmniej raz w życiu! Istnieje dziwne przeświadczenie o tym, że ozdoby zarezerwowane są tylko dla kobiet, co nie jest prawdą nawet w 1%!

Więc jak w końcu nosić męską biżuterię? Sprawa jest prosta: zupełnie tak jak chcesz! Pamiętaj, tylko, żeby z nią nie przesadzić – chyba nie chcesz przypominać choinki wywieszonej bombkami, prawda? Zachowaj umiar i wszystko będzie dobrze, możesz być pewny, że w dobrze dobranej biżuterii będziesz wyglądał zniewalająco.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz