Nie tylko do podtrzymywania spodni – pięć podstawowych reguł, jakie musisz znać, wybierając pasek do garnituru

Pasek to doskonałe akcesorium, które może decydować o prezencji całego stroju. Odpowiednio dobrany doda elegancji i stylu, z kolei ten niekoniecznie dopasowany może spowodować, że będziesz wyglądał jak klaun w garniturze. Poniżej przedstawiamy pięć podstawowych reguł, jakimi należy się kierować, wybierając skórzany pasek.

Fot. Flickr.com CC 2.0 Gregorio Puga Bailón

1. Odpowiednia szerokość

belka
Należy przede wszystkim znać różnicę między paskiem eleganckim, a takim na co dzień. Jest jedna prosta reguła, dzięki stosowaniu której bez trudu określisz, czy dane akcesorium nadaje się na eleganckie imprezy. Wystarczy przyłożyć kciuk! Większość męskich pasków do garnituru powinna mieć szerokość odpowiadającą mniej-więcej szerokości kciuka. Jeżeli nie masz wyjątkowo małych lub dużych palców, to oznacza, że miarkę masz zawsze przy sobie.

2. Subtelna klamra

belka
Nie wydziwiaj. Zwyczajna, prostokątna i delikatna klamra w srebrnym kolorze to najbardziej stylowe rozwiązanie. Jeżeli kuszą Cię olbrzymie, ozdobne wzory – upewnij się najpierw, czy Twoja kabura jest dobrze przypięta, bo najpewniej jesteś kowbojem. Ale żarty na bok. Odpowiednia klamra przy pasku do garnituru wyróżnia się kontrastującym, srebrnym kolorem, i to w zupełności wystarczy!

3. Tradycyjne kolory…

belka
Jak wspomnieliśmy wyżej, nieodpowiedni pasek może sprawić, że otrzymasz ofertę pracy w cyrku. Aby tego uniknąć, wystarczy trzymać się reguły numer trzy – klasyczne kolory. Czarny, jasny i ciemny brązowy, i to tyle. Żadnej filozofii czy kombinowania. Wybierz jeden z nich, a Twój elegancki outfit zyska na jakości. Jednak skąd wiedzieć, który kolor wybrać?

4. …dopasowane do butów.

belka
Tak jest! Kolor paska powinien odpowiadać kolorowi butów. Jest to kolejna, ponadczasowa reguła, która sprawdza się obecnie, i sprawdzać się będzie jeszcze przez wiele lat. Męska moda nie rozwija się (na szczęście) w takim tempie jak damska, także nie musisz się martwić o potrzebę wymiany garderoby w najbliższym czasie. Co w przypadku popularnych ostatnio butów o dwóch odcieniach, na przykład, brązowego? Wybierz jeden, do którego chcesz dopasować pasek – najlepiej ten dominujący, bądź z czubków obuwia.

5. Rozmiar paska

belka
Niezwykle istotna i często pomijana w tego typu poradnikach kwestia. Rozmiar paska powinien być o jeden lub dwa rozmiary większy, niż ten z metki spodni. Większość z nich ma około 5 lub 6 dziurek, a przy dobrze dopasowanym do Twoich wymiarów pasku, powinieneś celować w jedną z trzech środkowych. Dzięki temu nie będziesz owijał się lassem, a materiał spodni nie będzie się marszczył.

Proste, prawda? Dzięki tym pięciu niezwykle łatwym do zapamiętania poradom wybierzesz klasyczny i elegancki pasek skórzany do swojego garnituru.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz