Syndrom dnia poprzedniego, czyli domowe sposoby na kaca

Przesadziłeś z imprezowaniem i teraz boli Cię głowa? Kac potrafi być bardzo uciążliwy, a sam fakt jego wystąpienia wprowadza Cię w poczucie winy. I po co ja tyle piłem – zadajesz to pytanie za każdym razem, gdy rano złapie cię syndrom dnia poprzedniego. Czy istnieją jakieś sposoby, które mogłyby ukoić Twoje cierpienie? Tak i jest ich całkiem dużo!

Poznaj swojego wroga – skąd bierze się kac?

Gdy alkohol trafi do Twojego organizmu, zaczyna przekształcać się w kwas i aldehyd octowy, które w późniejszym czasie powodują ból głowy oraz mdłości. Kac to potoczna nazwa zatrucia alkoholowego, którego ostra odmiana może prowadzić nawet do ślepoty lub śmierci osoby poszkodowanej. Na szczęście wszystkich cierpiących – istnieje kilka sposobów na złagodzenie waszego bólu, po pierwsze wypij dużą szklankę wody, a potem zabierz się do lektury tego artykułu.

Na pewno zaciekawi Cię fakt, że kaca możesz uniknąć w bardzo prosty sposób (i nie chodzi nam tutaj o niepicie alkoholu, bo ta metoda raczej nikogo nie zadowala). Jeśli impreza, na którą się wybierasz, nie jest spontaniczną decyzją, spróbuj porządnie się przed nią wyspać, ponieważ alkohol chętnie atakuje zmęczonych. Pamiętaj o tym, żeby nigdy nie pić na pusty żołądek, w takim przypadku Twoja wątroba nie ma absolutnie żadnej ochrony, a alkohol wchłania się o wiele szybciej! Zanim zaczniesz pić – porządnie się najedz, na imprezie powinieneś być pełny! Jeśli palisz, spróbuj w dniu przyjęcia unikać papierosów, dwie używki jednocześnie nie są zbyt dobrym pomysłem.

Sprawdzone sposoby na kaca pozwolą Ci przeżyć dzień następny

Czy wspominaliśmy już o wodzie? Z pewnością – to w końcu doskonałe lekarstwo na wszystko! A tak na poważnie, pijąc alkohol, mocno odwadniasz swój organizm, więc kawa z przyjacielem kacem tuż po obudzeniu nie jest dobrym pomysłem. W zamian tego zaproponuj mu wodę – dużo wody, jak najwięcej wody. Później możesz wziąć szybki prysznic – oczywiście zimny, bo chyba nie chcesz, żeby głowa rozbolała Cię jeszcze bardziej, prawda?

Teraz pora na śniadanie, wiemy, że nie masz apetytu, ale po prostu musisz się przełamać. Dostarczenie niezbędnych organizmowi minerałów i witamin jest teraz podstawą szybkiego powrotu do zdrowia, bez tego nie masz na dobre samopoczucie. Kwaśne zupy z dużą dawką witaminy C lub porządna jajecznica i rosół szybko postawią Cię na nogi, nie zapomnij też o uzdrawiających miksturach, zrobionych wedle tajnych, pradawnych przepisów. Co dokładnie mamy na myśli? Oto przykłady:

Eliksir z kiszonej kapusty:

Za pomocą blendera zmieszaj ze sobą 1/2 szklanki soku z kiszonej kapusty oraz 2 łyżki oliwy z oliwek, dla smaku możesz dodać odrobinkę pieprzu.

Napój z jajka:

Dodaj jajko, dużą łyżkę octu i dopraw to pieprzem i solą, następnie blenderem wymieszaj ze sobą wszystkie składniki i szybko wypij.

Powodzenia w walce z kacem!

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz