Zrób na niej dobre pierwsze wrażenie. Zadbaj o swoje skórzane buty

Męskie buty z licowej skóry wymagają szczególnego traktowania. Jeśli nie będziesz o nie dbał, to nie tylko wystawisz się na nieprzychylne komentarze kobiet i kolegów, ale i będziesz odwiedzał sklepy obuwnicze częściej niż reszta.

skórzane buty

Fotografia zgodnie z CC BY 2.0. Autor fotografii: Mack Male

Kobieta oceni cię po tym, co nasz na nogach

belka

To nieprawda, że dobrze skrojona marynarka, wyprasowana koszula i eleganckie spodnie ukryje prze nią twoje zaniedbane buty. Badania amerykańskich naukowców dowodzą, że kobiety oceniają swoich potencjalnych partnerów po wyrazie twarzy i… obuwiu.

Dziś o tym, jak zadbać o buty z licowanej skóry tak, abyś przed wyjściem na imprezę nie musiał się ich wstydzić.

1. Tak, nawet najlepsze buty ze skóry musisz regularnie czyścić

belka

Niezależnie od tego, na jakie buty skórzane się zdecydujesz, każde z nich wymagają regularnego czyszczenia. Do usunięcia kurzu i błota możesz skorzystać z delikatnie wilgotnej ściereczki z mikrofibry lub miękkiej szczotki. Jeśli brud zdążył już wyraźnie zaschnąć, a ty nie możesz się go skutecznie pozbyć, ruszaj do sklepu obuwniczego po dedykowane do tego mydło do skóry.

W sezonie letnim buty powinieneś czyścić nie rzadziej niż co drugi dzień, jesienią i zimą – codziennie.

Pamiętaj, aby z butami obchodzić się możliwie delikatnie. Przed użyciem ściereczki błoto i piach możesz wcześniej delikatnie omieść dłonią tak, aby nie dopuścić do wcierania zanieczyszczeń w pory skóry.

Warto wiedzieć: jeśli chcesz, aby twoje skórzane buty zachowały dobry kształt, korzystaj z drewnianych prawideł.

2. Pielęgnacja butów to coś, co powinno wejść ci w nawyk

belka

Poza regularnym czyszczeniem, buty skórzane wymagają pielęgnacji. Wybierz się do szewca lub znajdź dobry sklep z akcesoriami obuwniczymi, w którym kupisz szczotkę z naturalnego, miękkiego włosia, jaką będziesz kremował i pastował buty oraz nieco twardszą do polerowania.

Poza musisz wiedzieć, że:

  • dobra pasta: to ta, która ma postać stałą lub bardzo gęstego żelu; unikaj past do butów w płynie, które są nie tylko drogie, ale i nie gwarantują odpowiedniej ochrony skóry,
  • dobry krem: przywraca butom właściwy kolor i skutecznie maskuje drobniejsze przetarcia, pęknięcia.

Uwaga: w skórzanych butach nie powinieneś chodzić codziennie. Kup przynajmniej dwie, trzy pary butów na co dzień, które będziesz regularnie zmieniał. Po ściągnięciu butów z nóg skóra musi mieć czas, aby odpocząć.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

1 komentarz

  1. Ania says:

    Trafne spostrzeżenia 😉

Dodaj komentarz