Czym jest męska torba, i dlaczego każdy facet powinien mieć przynajmniej jedną?

Męska torba to niezwykle praktyczny i funkcjonalny dodatek, który może być jednocześnie uzupełnieniem stylu. W czasach, kiedy półmetrowe telefony i cztery zamki w drzwiach od mieszkania zdobywają popularność, kieszenie ją tracą. Na co zatem warto zwrócić uwagę, wybierając to akcesorium, i czym różni się od pozostałych gadżetów dla przeładowanych mężczyzn?

Fot. Flickr.com CC 2.0 EladeManu

Aktówki, plecaki, torby na laptopy

belka

Każdy wie, czym jest plecak. To najpopularniejszy, i zdecydowanie najbardziej ergonomiczny sposób transportowania podręcznych rzeczy. W górach czy na długiej wycieczce jest niezastąpiony. Czy jednak jest stylową, męską torbą? Nie.

Aktówki od wielu lat kojarzone są z elegancją i biznesem. Również od wielu lat są w użyciu. Nie należą jednak do najbardziej praktycznych gadżetów. Co prawda pojawiają się nowoczesne wersje z paskami na ramię, które w zasadzie przypominają bardziej torby na laptopy niż aktówki, ale to wciąż nie to samo, co funkcjonalna męska torba.

Godną alternatywą są saszetki. Elegancki pan może wybrać taką ze skóry, elegancki pan bez garnituru z innego, luźniejszego i bardziej codziennego materiału. Niemniej jednak, saszetki posiadają wszystkie cechy męskiej torby. Są funkcjonalne, odciążą Twoje kieszenie i możesz mieć ją zawsze przy sobie.

Przewaga nad kieszeniami

belka

Obecnie telefony komórkowe osiągają niewyobrażalne rozmiary, a zmieszczenie takiego urządzenia do kieszeni spodni graniczy z cudem. W dodatku, osobny klucz od wejścia, klatki, skrzynki, zsypu i śmietnika tworzą całkiem pokaźny pęk. Okulary, etui, słuchawki – to wszystko przedmioty, które na co dzień nosimy ze sobą. Zamiast worka, plecaka, czy nie daj Boże obciążania partnerki, postaw na stylową męską torbę. Co z tylnymi kieszeniami? Nie po to wypacasz się na siłowni przy przysiadach, żeby przykrywać wysportowane pośladki wypchanym kasą skórzanym portfelem!

Te praktyczne gadżety znaleźć można w rozmaitych stylach i rozmiarach. Od mniejszych, wygodnych i delikatnie uzupełniających outfit, po zdolne pomieścić laptopa torby z interesującymi grafikami. Eleganckie, skórzane i subtelne na spotkania biznesowe, lub wyraźne, krzykliwe i nowoczesne na wypady na plażę z przyjaciółmi. Niewiele jest gadżetów tak uniwersalnych i jednocześnie niedocenianych. W morzu ofert bez trudu wyłowisz taką, która będzie pasowała do Twojego gustu. W dodatku różnorodność dostępnych wzorów pozwala na stworzenie kolekcji na każdą okazję.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz