Drukarka laserowa czy atramentowa? Która sprawdzi się w domu?

Chcesz kupić drukarkę do domu i zastanawiasz się, która będzie najlepsza? Lepiej postawić na atramentową, czy laserową i co zrobić, żeby koszty eksploatacji nie były zbyt wysokie? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule!

Drukarka laserowa czy atramentowa

Drukarka laserowa i atramentowa – różnice

Która drukarka jest lepsza, laserowa, czy atramentowa? Sprawa nie jest prosta, ponieważ stwierdzenie lepszego działania obu urządzeń zależy od osobistych preferencji użytkownika. Czymś, co można łatwo określić, są różnice pomiędzy dwoma maszynami. Drukarka laserowa i atramentowa różnią się od siebie przede wszystkim wydajnością i szybkością działania i właśnie głównie na te parametry patrzą osoby kupujące urządzenie w chwili podjęcia decyzji. Drukarka laserowa jest lepsza dla osób, które chcą używać jej głównie do wydruku tekstów i dokumentów – najczęściej nie posiada ona opcji druku kolorowego. Atramentowa jest doskonałym rozwiązaniem dla Klientów chcących drukować zdjęcia i obrazy, oferuje dużo większą jakość i dostęp do kolorowych tuszów.

Jakie wady ma drukarka laserowa, a jakie atramentowa?

Zacznijmy od drukarki atramentowej, ponieważ ze względu na swój technologiczny wiek ma ich dużo więcej. Główną wadą tego typu urządzenia jest wysoki koszt eksploatacji (zwłaszcza przy urządzeniach kolorowych) i niższa jakość wydruku, jeśli używa się zamienników zamiast oryginalnych tuszów. Mówi się, że drukarki atramentowe są wolne i pracują bardzo głośno, jednak nie jest to zgodne z prawdą w przypadku nowszych urządzeń.

Drukarka laserowa, choć jest nowsza, również ma swoje wady, należy do nich między innymi wysoka cena zakupu urządzenia, która potrafi skutecznie odstraszyć. Standardowe modele pozbawione są funkcji kolorowego druku, dodatkowo drukarka laserowa nie nadaje się do wydruku zdjęć – przeznaczona jest głównie do pracy w biurze i najlepiej sprawdza się przy zadaniu drukowania tekstów i dokumentów.

Która drukarka sprawdzi się w domu?

Na samym początku musisz zadać sobie pytanie, do czego będziesz wykorzystywał swoją drukarkę, jak często będziesz z niej korzystał, ile masz na nią miejsca i ile pieniędzy jesteś w stanie na nią przeznaczyć. Gdy będziesz znał już odpowiedzi na powyższe pytania – wybór drukarki nie będzie trudny. Dla osób, które potrzebują urządzenia jedynie do sporadycznego drukowania tekstów i obrazów powinni zdecydować się na drukarkę atramentową – jest dużo tańsza, a przy rzadkim użytkowaniu koszty jej utrzymania nie są wysokie. Jeśli jednak potrzebujesz często korzystać ze swojej drukarki, zdecyduj się na trochę większy wydatek i zainwestuj w drukarkę laserową.

Ważne także, aby zwrócić uwagę na to, ile kosztuje tusz czy toner do Twojego modelu drukarki. Zobacz tusze do drukarek w korzystnej cenie.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz