Jaki jest idealny prezent na Dzień Ojca?

Choć święto nie cieszy się tak dużą popularnością, jak na przykład dzień matki, warto o nim pamiętać i przygotować z jego okazji odpowiedni prezent. Ojcowie odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka, tworząc w nim pierwsze, podstawowe wzory i zakorzeniając wartości. Można śmiało stwierdzić, że tatowie są tak samo ważni, jak matki – zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy obie płcie dzielą się swoimi obowiązkami sprawiedliwie – czyli po równo.

Dzień Ojca – podstawowe informacje

Do Polski Dzień Ojca jest obchodzony od dopiero około 50 lat, gdy na całym świecie można było się z nim spotkać już ponad 100 lat temu. Wszystko zaczęło się w Ameryce, gdy Sonora Louise Smart Dodd uświadomiła sobie, że po śmierci matki ojciec wkłada dużo energii w to, by zapewnić jej i jej piątce rodzeństwa jak najlepsze życie. Postanowiła zgłosić do władz pomysł stworzenia nowego święta, podczas którego dzieci miałyby wyrażać wdzięczność swoim ojcom. Społeczność kraju szybko podchwyciła tę ideę, przez co święto rozprzestrzeniła się najpierw na całe USA, a później ogarnęło resztę świata.

W Polsce po raz pierwszy był obchodzony 23 czerwca w 1965 roku, czyli ponad 50 lat temu! Dzień Ojca to chwila na podziękowania za obecność i starania, które wkłada w wychowanie swoich dzieci. Tak samo, jak w przypadku dnia matki, Dzień Ojca na całym świecie obchodzony jest w innych dniach – ma to związek z miejscowymi tradycjami i ogólnymi upodobaniami mieszkańców. Na przykład w Hiszpanii i Portugalii Dzień Ojca jest mocno powiązany z religią, połączony z wizerunkiem świętego Józefa, w którym mieszkańcy tych krajów czczą imię swoich świętych i dziękują własnym ojcom.

Jaki prezent jest idealny na Dzień Ojca

Prezent na Dzień Ojca nie jest tak oczywistą sprawą, co upominki z okazji Dnia Matki – wszyscy wiedzą, że z tej okazji daje się kobietą kwiaty, laurki i czekoladki, to po prostu oczywiste! A co podarować swojemu ojcu? W tej kwestii pojawia się o wiele więcej wątpliwości, w końcu nikt nie mówi głośno o tym, co jest najlepsze na tę okazję (niektórzy twierdzą, że po prostu święty spokój, jednak lepiej nie brać tego typu porad poważnie). Najlepszym rozwiązaniem będą spersonalizowane, praktyczne prezentu, które są dobre na dosłownie każdą okazję. Do tego warto przygotować jakieś drobne przyjęcie i po prostu spędzić ten dzień ze swoim ojcem.

Kobietom o wiele prościej zrobić udany prezent, niż mężczyznom – pole do popisu jest o wiele szersze, dlatego też można wpaść na więcej dobrych pomysłów. W przypadku ojców przed kupieniem prezentu trzeba się dobrze zastanowić, żeby nie popełnić żadnej gafy. Im bardziej podarunek będzie praktyczny, tym lepiej! Faceci nie lubią niepotrzebnych upominków, dlatego postaw na coś, co na pewno im się przyda, na przykład spersonalizowany kubek!

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz