Garnitur na miarę czy z wieszaka – jaki strój wybrać?

Niejednokrotnie zdarza się zapewne każdemu widzieć mężczyznę w doskonale skrojonym garniturze, który sprawia, że przy nim James Bond wygląda jak Ferdynand Kiepski. Taką właśnie moc ma odpowiednio dopasowany strój. Jak go jednak znaleźć? Stacjonarnie czy w Internecie? Garnitur szyty na miarę czy z wieszaka? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć!

Fot. Flickr.com CC 2.0 Kent Wang

Garnitur „na każdą okazję” – tak czy nie?

belka

Wbrew pozorom ma to znaczenie, ponieważ garnitur, który będziesz nosił do pracy czy w trakcie wieczornego wyjścia do teatru nie musi być szyty na miarę. Wystarczy dobrze dopasowany strój prosto z wieszaka, lub ewentualnie taki po drobnych poprawkach. Inaczej sprawy się mają w przypadku konkretnych okazji. Umówmy się – ślub w garniturze kupionym w Internecie bez mierzenia może skończyć się błyskawicznym rozwodem, ponieważ Panna Młoda zda sobie sprawę z tego, że wychodzi za wariata.

Z drugiej strony, popularność garniturów „na ślub i na pogrzeb” jest zaskakująco duża. Takie stroje z reguły charakteryzują się prostym, nieco workowatym krojem i nie leżą dobrze na noszącej je osobie. Ponieważ jednak ich cena jest wyjątkowo kusząca, większość osób nie do końca przejmuje się tym, czy garnitur jest dopasowany. Idąc po najniższej linii oporu wybierają jeden z przygotowanych kompletów, nawet jeżeli nie pasuje on do ich sylwetki.

Czy garnitur szyty na miarę zawsze dobrze wygląda?

belka

Oczywiście, że nie. Tutaj wszystko zależy od krawca – jeżeli ten jest wprawnym artystą, to bez trudu skroi strój godny brytyjskiego szpiega. To jednak często kosztuje, ale efekt jest oszałamiający. Każdy, ale to każdy mężczyzna – niezależnie od sylwetki – w uszytym specjalnie dla niego garniturze będzie wyglądał lepiej, niż bez niego. Niestety, w każdej branży zdarzają się naciągacze – nie inaczej jest z krawiectwem. Czasami produkt, jaki otrzymamy, nie jest warty swojej ceny. Na szczęście w dobie internetu takie wpadki odbijają się na usługodawcy, co pozwala innym uniknąć błędu.

Zawsze lepiej jest postawić na garnitur szyty na miarę. Pewnie, może się trafić czasami komplet z wieszaka, który dobrze leży, ale to nigdy nie będzie to samo. Warto pamiętać, że jeżeli chce się wyglądać stylowo, to należy zainwestować trochę pieniędzy w marynarkę i spodnie, które nie wyglądają jak po starszym bracie.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz