Jak odnowić skórzane buty?

Zastanawiasz się jak odnowić swoje skórzane buty, żeby odzyskały swoją dawną świetność i nadawały się do noszenia przez kolejne lata? Wbrew pozorom nie musisz udawać się z tym do specjalisty, bez problemu możesz zrobić to samodzielnie w swoim domu!

Rzeczy, których potrzebujesz do odnowienia skórzanych butów

Zanim przystąpisz do odnawiania skórzanych butów, zaopatrz się w odpowiednie przedmioty i akcesoria. W trakcie tego żmudnego procesu nie obejdziesz się bez szczotki z naturalnego włosia, która umożliwi Ci dokładne wyczyszczenie powierzchni obuwia. Niezbędna może okazać się również bawełniana szmatka, dzięki której wypolerujesz swoje skórzane buty. Nie zapomnij też o specjalistycznym mydle o właściwościach regenerujących oraz kremu do skór i pasty do butów. To właśnie dzięki tym przedmiotom uda Ci się skutecznie odnowić skórzane obuwie i przywrócić mu jego dawną świetność!

Jak przygotować buty do renowacji skórzanych butów?

Zanim przystąpisz do działań, mających na celu odnowienie Twoich skórzanych butów, zadbaj o odpowiednie warunki pracy. Ubierz się w ciuchy, które bez problemu możesz zabrudzić i przygotuj sobie rękawiczki – będą Ci potrzebne podczas pracy. Gdy będziesz już gotowy, wyjmij sznurówki ze swoich butów, mogą być znacznym utrudnieniem w trakcie renowacji. Następnie maksymalnie rozprostuj powierzchnie obuwia, to działanie ułatwi Ci rozprowadzanie pasty i kremu do butów. Zanim rozpoczniesz właściwe odnawianie swojego obuwia, oczyść je dokładnie z kurzu za pomocą ściereczki i odrobiny wody. Do pracy zabierz się, gdy powierzchnia butów będzie już sucha.

Skórzane buty – odnowa

Na samym początku należy przystąpić do starannego wyczyszczenia butów za pomocą specjalnego mydła i gąbki. Ten proces skutecznie wygładzi powierzchnie obuwia i usunie brud, który zalegał w porach mocno zużytej skóry. Po umyciu należy odczekać odpowiednią ilość godzin tak, żeby buty stały się zupełnie suche, dopiero wtedy można przystąpić do następnych działań. Następnie należy użyć kremu koloryzującego do skór, który skutecznie odświeży wygląd Twoich butów. Po wypolerowaniu pora na pastę – dzięki której buty zyskają pięknego, lustrzanego połysku.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz