Jak pielęgnować brodę? Uroda wymaga poświęcenia!

Utrzymanie zdrowej, atrakcyjnej brody nie jest łatwe. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby skutecznie odstraszała wszystkich dookoła Ciebie. Broda może być majestatyczna i niezwykle intrygująca, ale potrafi nabrać też bardziej przerażającego, odrzucającego oblicza. W dzisiejszych czasach o swoją urodę dbać muszą nie tylko kobiety, w przypadku mężczyzn największe skupienie pada na brodę i to jak powinno się ją pielęgnować.

Zadbana broda to podstawa!

Jeśli masz brodę, zapewne wiesz, jak łatwo się ona brudzi. Resztki jedzenia potrafią skutecznie wplątać się we włoski na twarzy i nawet jeśli strzepiesz je ze swojego zarostu, zapach i tak pozostaje na nim na dłużej. Sam prawdopodobnie nie poczujesz woni wydobywającej się z Twojej brody, ale dla innych może być to wyjątkowo uciążliwe. Twoja broda jest już na tyle długa, że zaczyna sprawiać problemy Tobie i Twojemu otoczeniu? Nie martw się, nie musisz jej ścinać! Wystarczy poznać kilka podstawowych zasad pielęgnacji, które sprawią, że Twoja broda znowu zabłyśnie!

Podstawą jest odpowiednie odżywienie, nie tylko brody, ale również Ciebie. Tak, bez odpowiedniego odżywiania ciężko o zdrowy zarost. Wszystko idzie ze sobą w parze. W Twojej diecie nie może zabraknąć białka, to właśnie ono buduje strukturę włosów brody oraz wąsów. Nie zapomnij również o błonniku i odpowiedniej ilości węglowodanów. Witaminy też są naprawdę bardzo ważne. Tak naprawdę wszystko ma znaczenie. Zapewnij sobie zbilansowaną, zdrową dietę i ciesz się bujną, zdrową brodą!

Skuteczne sposoby na pielęgnacje brody

Istnieje kilka podstawowych zasad, które powinien przestrzegać absolutnie każdy brodacz: oczywiście dla dobra swojego owłosienia. Należy odpowiednio o nią dbać poprzez: mycie, czesanie, nawilżanie oraz regularne przycinanie (w końcu dziko rosnąca broda potrafi wyglądać naprawdę nieciekawie). Kroków pielęgnacji jest wiele, przez to wydaje się ona nazbyt skomplikowana, w rzeczywistości nie jest to takie trudne.

Rzecz, o której koniecznie musisz pamiętać, to mycie Twojej brody. Rób to regularnie i dokładnie, najlepiej używając specjalnie przeznaczonych do tego szamponów (są lekkie i umożliwiają dokładniejsze czyszczenie, nie podrażniając przy tym skóry). Dlaczego jest to aż tak niezbędne? Przede wszystkim umożliwia to usunięcie nieprzyjemnego zapachu z Twojej brody, którego sam prawdopodobnie czuć nie będziesz, jednak inni prędzej zwrócą uwagę na niego, niż na Ciebie.

Co jakiś czas skup się na porządnym wyczesaniu swojej brody, możesz ją gdzieniegdzie podciąć, żeby nadać jej wymyślony przez siebie kształt. Jeśli nie ufasz swoim fryzjerskim umiejętnością, oddaj się w ręce specjalisty, on na pewno będzie wiedział co zrobić z Twoją brodą, żeby wyglądała na Tobie jak najlepiej.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz