Jak urządzić garaż?

Garaż to często męska ostoja, miejsce, gdzie możemy odpocząć po ciężkim dniu. Zatopieni w nawet drobnych pracach technicznych możemy zapomnieć o obowiązkach. Dlatego nie powinieneś bagatelizować tej przestrzeni i zdać się w aranżacji na przypadek, czy gorzej – chaos. Odpowiednio urządzony garaż stanie się funkcjonalnym i przyjemnym miejscem, do którego będziesz chciał wracać.

Jak urządzić garaż w środku?

Przede wszystkim, niemal każdy z nas ma do czynienia z niewielką przestrzenią garażową. Powinieneś więc tak urządzić to miejsce, by optymalnie wykorzystać ściany, a nawet sufit! Dziś przestawimy kilka funkcjonalnych pomysłów na odpowiednie urządzenie garażu.

Na początek – przechowywanie. Czym byłby garaż bez pojemnych półek i stojaków. Zamontuj solidne półki aż po sufit. Tu ważna jest ich wytrzymałość. Zrezygnuj z plastikowych czy łamliwych tworzyw na rzecz drewna i stali. W ten sposób będziesz miał pewność, że podczas codziennych prac nic złego nie stanie się z Twoją półką. Nie zapomnij, że wszelkiej maści organizery, stojaki czy haczyki często będą obciążone ciężkimi narzędziami. Ważne jest więc, abyś solidnie je zamontował, najlepiej dopasowując do półek wsporniki. Po takim montażu żadne ciężary nie są straszne Twoim półkom. W odpowiedniej organizacji pomogą Ci również solidne szafy i regały narzędziowe, na których możesz umieścić akcesoria i narzędzia zamknięte w solidnych skrzynkach. Dziś znajdziesz wiele rozwiązań, które oferują wygodne przegrody i szuflady, które pomogą Ci poukładać wszystkie elementy. Kto choć raz szukał klucza 13. w plątaninie kabli i śrubek, ten wie, jak ważny jest porządek w garażu.

Po drugie nie zapomnij o odpowiednim zabezpieczeniu wnętrza przed czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Przydatne okażą się kurtyny paskowe, które możesz zobaczyć m.in. tutaj: https://kurtynypcvpaskowe.pl/pasy-pcv/. Możesz zamontować je zamiast drzwi wewnętrznych lub jako uzupełnienie samego garażu. Jeśli chcesz oddzielić przestrzeń, w której majsterkujesz od tej, gdzie stoi samochód lub rowery, to również warto zamontować takie paskowe kurtyny. Nie obawiaj się, że przez takie kurtyny zimno wniknie do domu. Stanowią doskonałą termoizolację, która pomoże utrzymać ciepło także w pomieszczeniu garażowym. To proste i skuteczne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy lubią również dbać o czystość garażu. Podczas obróbki drewna czy metalu, stosując paski PCV, mamy pewność, że zabrudzenia nie osiądą na półkach w pozostałej części garażu czy na karoserii auta.

Wspominaliśmy o suficie. On również może stać się przestrzenią, dzięki której zadbamy o funkcjonalny design garażu. Nie jest tajemnicą, że większość mężczyzn bagatelizuje oświetlenie podczas majsterkowania czy prac mechanicznych. Dlatego dawne wątłe lampki czy prowizoryczne oświetlenie zamień na dobrej jakości praktyczną lampę. Dobrym pomysłem są lampy na szynie. LED-y zapewnią odpowiednie światło, a przy tym zadbają o domowe rachunki za energię elektryczną. Jeśli nie lubisz klasycznej świetlówki, wybierz lampy z ruchomym stelażem, który można zamontować do blatu czy półki ściennej, czy halogenowe lampy na stelażu.

Powyższe wskazówki dotyczą przede wszystkim garażu domowego. Jednak część z nas posiada garaże kryte blachą. W jaki sposób urządzić takie pomieszczenia?

Jak urządzić garaż blaszany?

Z racji materiału, który dominuje w blaszanym garażu, warto postawić na metalowe elementy uzupełniające jego przestrzeń. Drewniane półki wyglądałyby w nim, jak kwiat przypięty do kożucha.

Warto wybrać metalowe regały, na których umieścisz wszelkie narzędzia. Do tego w blasze możesz zamontować wieszaki i haczyki, które również pomogą Ci zorganizować przestrzeń. Tu także przyda się odpowiednie oświetlenie czy dodatkowa izolacja w postaci kurtyn paskowych. Czym jednak może nas zaskoczyć blaszany balkon?

Ciekawym rozwiązaniem w nim zastosowanym mogą okazać się magnetyczne udoskonalenia. Tu prym wiodą listwy magnetyczne, które często widzimy w kuchniach. Tak jak w kuchni z powodzeniem uniosą noże, tak w blaszanym garażu, za pomocą magnesu, przymocujesz do blachy lżejsze elementy jak klucze czy inne drobne metalowe narzędzia. Bez wiercenia, bez ingerencji w strukturę blachy, szybko i skutecznie!

Odpowiednio urządzony garaż pomaga w codziennych pracach, ale staje się również doskonałym miejscem do odpoczynku. Warto o tym pamiętać już na etapie jego budowy, by potem jedynie odcinać kupony od doskonale zaplanowanego garażu.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz