Jak wybrać elegancki portfel męski skórzany? Kilka prostych wskazówek

Wybranie odpowiedniego portfela nie jest dla mężczyzn mniejszym wyzwaniem, niż dla kobiet. To więcej, niż po prostu praktyczny dodatek do codziennego stroju, który pozwoli na bezpieczne przechowywanie pieniędzy i dokumentów. To też wizytówka każdego eleganckiego faceta, dlatego warto wybrać taki, który będzie sprawiał fantastyczne wrażenie.

Materiał – skóra, skóra i jeszcze raz skóra

belka

Żaden elegancki gentleman nie powinien rozważać innego materiału, niż skóra. Portfel męski skórzany to definicja klasy. Świetnie wygląda w dłoni mężczyzny ubranego nie tylko w garnitur, ale i bardziej casualny – choć wciąż biznesowy – outfit, na przykład klasyczne jeansy i koszula. Głównym atutem naturalnej skóry, oczywiście poza fantastycznym efektem wizualnym, jest zdecydowanie trwałość. Niezrównana odporność na ścieranie i wytrzymałość tego materiału to gwarancja zadowolenia z portfela przez wiele lat.

Ponadczasowy, czarny czy nowoczesny, granatowy?

belka

To już raczej kwestia preferencji. Oba kolory znakomicie komponują się z każdym eleganckim strojem, włącznie z garniturem. Czarny skórzany portfel męski to prawdziwie ponadczasowy klasyk i wybierając go nie możesz się pomylić, ponieważ pasuje do wszystkiego. Granat z kolei jest nieco bardziej współczesny, i z pewnością przypasuje gentlemanom o określonym w pracy dresscodzie utrzymanym w ciemnych barwach. Czego się wystrzegać? Popularnych ostatnio portfeli skórzanych z kolorowymi ściegami. Może i wyglądają efektownie, ale kompletnie nie nadają się do łączenia ich z oficjalnym ubiorem.

Rozmiar to nie wszystko – ale jaki wybrać?

belka

Chociaż krój, materiał i kolor mają duże znaczenie, to trzeba pamiętać o tym, że portfel wciąż musi spełniać swoją praktyczną funkcją. Kluczowym kryterium jest tutaj znalezienie balansu – portfel powinien być na tyle duży, aby pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy, tj. banknoty, dokumenty, drobne czy wizytówki, ale też na tyle mały, aby nie odznaczał się w mało estetyczny sposób na ubraniach. Niezależnie od tego, czy nosisz portfel w kieszeni marynarki czy spodni, materiał nie powinien się znacząco „wybrzuszać” – wygląda to po prostu niesmacznie i nieprofesjonalnie. Poza tym, nie oszukujmy się – miejsce olbrzymich portfeli jest w damskich torebkach.

Mały portfel męski ma całkiem sporo do zaoferowania. Przede wszystkim, nierozepchane kieszenie w marynarce czy spodniach. Oprócz tego oferują większy komfort sięgania po karty czy banknoty, ponieważ z racji rozmiaru możesz trzymać go w wielu kieszeniach, w jakich przechowywanie tradycyjnych rozmiarów portfela byłoby niemożliwe. Ogólnie rzecz biorąc, jest to dodatek do garderoby, który z pewnością doda Ci stylu.

Zobacz kolekcję portfeli męskich i wybierz idealny dla siebie!

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz