Jak założyć błotniki rowerowe?

Dziś temat nieco z innej beczki! Właśnie minęła zima i nachodzi Cię ochota na przejażdżkę swoim rowerem, jednak orientujesz się, że najpierw musisz wymienić mu błotniki? Nie martw się – to naprawdę bardzo proste! Wystarczy chwila, żeby je zamontować, zobacz jak to zrobić!

Zastanawiasz się, jak samodzielnie założyć błotniki rowerowe? Czytaj krótki poradnik!

Czy błotniki rowerowe są potrzebne?

Niektóre osoby uważają, że błotniki to zbędny dodatek, który tylko szpeci rower i nie przynosi żadnych pozytywnych skutków. To prawda, że błotniki nie zawsze wyglądają dobrze i trochę obciążają rower, jednak to nic w porównaniu do tego, jakie korzyści przynoszą. Jeśli nie bierzesz udziału w zawodach, fakt, że Twój rower będzie odrobinie cięższy, nie powinien mieć dla Ciebie żadnego znaczenia, w końcu jest to niemal niezauważalne! A wygląd? Można się przyzwyczaić, przecież Twój rower nie musi być największą pięknością na świecie lub wybrać błotniki, które naprawdę pasują do roweru.

Jest jeszcze jeden niepodważalny plus, który potrafi przekonać nawet największych przeciwników błotników rowerowych… Chodzi o fakt, że gdy jest mokro, chronią one przed zabrudzeniem ubrań. Jeśli wjedziesz w jakąś kałużę, nie będziesz musiał martwić się tym, że będziesz cały w błocie! Z tego powodu chyba warto poświęcić dobry wygląd roweru, prawda?

Montaż błotników rowerowych

Sam ostatnio szukałem informacji, jak samodzielnie zamontować błotniki rowerowe, które niedawno przyniósł mi kurier, dlatego pomyślałem, że nie tylko ja miałem taki problem.

Żeby założyć błotniki rowerowe, będziesz potrzebował specjalnych kątowników – to właśnie z ich pomocą przytwierdzisz błotniki do ramy i przedniego widelca roweru. Nie można zapomnieć również o odpowiednich śrubach i kontrujących nakrętkach, bez których nie będzie można zamontować błotników. Na sam początek należy wsunąć kątowniki w tylni i przedni błotnik, wystarczy użyć odrobiny siły, żeby zabieg ten był udany. Następnie trzeba skupić się na przykręceniu śrub, dzięki którym kątowniki będą trzymały się błotnika. Kolejnym krokiem jest zamontowanie tylnego błotnika do poprzeczki trójkąta ramy znajdującego się z tyłu roweru. Przedni błotni przykręca się za pomocą otworu w dolnej części rury przedniego widelca.

A jakie błotniki rowerowe wybrać? Najlepiej takie, które będą wizualnie pasowały do roweru. Ja tu znalazłem błotniki rowerowe i sprawdzają się świetnie. Mam pewność, że w czasie przejażdżek w deszczu nie będę mokry od stóp do głów!

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz