Jakie rękawiczki na rower? Wybierz te najwygodniejsze!

Rękawiczki na rower są bardzo ważne, chronią przed upadkiem i umożliwiają bezpieczną jazdę. Właśnie dlatego dobrze jest o nich pamiętać i zakładać przy każdej rowerowej przejażdżce, nawet jeśli za oknem panuje wysoka temperatura.

Dlaczego powinieneś zakładać rękawiczki na rower?

Jeśli jest lato i przyszedł Ci do głowy pomysł, żeby nie zakładać swoich rękawiczek rowerowych – pozbądź się go jak najszybciej. Nie ma nic gorszego niż brak odpowiedniego zabezpieczenia, które ma za zadanie chronić Cię podczas jazdy. Dzięki rękawiczkom chronisz swoje ręce przed odparzeniami od kierownicy i oparzeniami słonecznymi, dodatkowo w razie upadku ryzyko uszkodzenia dłoni w rękawiczce staje się o wiele mniejsze. To również lepsza amortyzacja i zapobieganie spadaniu z roweru oraz lepsza kontrola nad pojazdem.

Jakie rękawiczki na rower są najlepsze?

Rękawiczki z palcami, czy bez palców? Tak naprawdę decyzja zależy od Ciebie, ale zanim ją podejmiesz, dobrze, jeśli będziesz znał właściwości poszczególnego rodzaju rękawiczek. Istnieją rękawiczki z palcami i bez palców, stworzone z materiałów antypoślizgowych lub żelowych. Te bezpalcowe przepuszczają znacznie więcej powietrza, są jednak o wiele mniej skuteczne, jeśli chodzi o ochronę przed upadkami i obtarciami. Sprawdzają się dobrze przy bardzo wysokich temperaturach, gdy noszenie rękawiczek z długimi palcami byłoby bardzo niewygodne.

Sprawdzone akcesoria rowerowe znajdziesz w sklepie IMP-Rowery

Jak prać rękawiczki rowerowe?

Jak zapewne wiesz, ubrania sportowe pierze się w inny sposób niż te zwykłe. Producent zazwyczaj podaje na opakowaniu lub metce szczegółowe instrukcje dotyczące tego, jak myć zanieczyszczony produkt. Utrzymanie rękawiczek w odpowiedniej czystości przedłuży ich trwałość, dlatego warto o tym pamiętać. Miej na uwadze to, żeby podczas prania nie przekraczać temperatury wody 30°C, najważniejsza jest ostrożność i delikatność.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz