Jaki plecak na rower sprawdzi się najlepiej? Porównujemy!

Wybór plecaka rowerowego jest ważniejszy, niż myślisz! To właśnie on będzie towarzyszył Ci podczas każdej Twojej podróży, zapewniając stały dostęp do najpotrzebniejszych rzeczy, bez których wyprawa nie może się udać – bukłak z wodą, osobiste przedmioty, czy gadżety rowerowe to tylko niektóre z przedmiotów, jakie można w nim schować. Przekonaj się, który plecak na rower jest najlepszy!

Jaki plecak na rower sprawdzi się najlepiej? Plecaki miejskie

Na samym początku warto rozdzielić plecaki rowerowe na dwie główne kategorie, różniące się od siebie charakterem swojego przeznaczenia. Pierwsze z nich, czyli plecaki rowerowe o miejskim charakterze, stosowane w codziennych, nieangażujących wycieczkach rowerowych – na przykład do pracy, czy szkoły. Przemierzane trasy są krótkie i proste do przebycia, dlatego plecak nie musi posiadać charakterystycznych dla plecaków sportowych cech.

Podstawą jest wygoda użytkowania i duża pojemność plecaka, dzięki której bez problemu można zmieścić w nim wszystkie potrzebne do codziennego życia przedmioty. Ważny jest również poziom wentylacji pleców – w końcu spocone plecy to ostatnia rzecz, o której chce się myśleć, jadąc do pracy, prawda? Na szczęście plecaki rowerowe zapewniają Ci idealną wentylację, dzięki czemu nie pocisz się podczas jazdy i docierasz w wybrane miejsce zupełnie świeży!

Plecaki sportowe na rower? Najważniejsze cechy

Jeśli Twoja jazda na rowerze ma bardziej sportowy charakter, na pewno wiesz, jak ważna jest waga plecaka na rower – musi być jak najlżejszy, by nie sprawiać problemu na trasie. Nie ma nic gorszego niż zbyt ciężki plecak podczas długiej, wyczerpującej wycieczki. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się plecaki rowerowe o czysto sportowym przeznaczeniu. Lekkie, funkcjonalne, mieszczące jedynie najpotrzebniejsze przedmioty.

Producenci plecaków na rower proponują coraz to nowsze rozwiązania – te trafione i te mniej; fakt jest taki, że propozycji jest naprawdę bardzo dużo, dlatego każdy rowerzysta bez problemu znajdzie coś idealnego dla siebie. Plecaki na rower o sportowym charakterze to gwarancja wygody (nawet podczas szybkiej lub ciężkiej jazdy), szybkiego dostępu i maksymalnej praktyczności. Na rynku dostępne są również plecaki ultralekkie, wykorzystywane głównie przez profesjonalnych rowerzystów, podczas zawodów i treningów.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz