Jaki prezent na święta wielkanocne?

Choć prezenty kojarzone są głównie z gwiazdką, w czasie Wielkanocy też warto się na nie zdecydować, w końcu w każdym momencie przynoszą one tak samo dużo radości. Wyobraź sobie minę dzieci, gdy dowiedzą się, że dostały prezenty z okazji wiosennego święta – bezcenne! Tylko co kupić, żeby wpasowało się w klimat uroczystości?

Skąd się wzięła Wielkanoc?

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, to właśnie wtedy Jezus zmartwychwstał i właśnie wokół tego tematu skupiają się święta wielkanocne. Wiele ludowych zwyczajów (jeszcze z czasów pogaństwa) jest powiązane z tym, jak dzisiaj obchodzimy Wielkanoc. Przeszły one przez drobne przemiany, spowodowane przyjęciem przez Polskę chrześcijaństwa, dlatego teraz posiadają mocne religijne ubarwienie. Jak wygląda Wielkanoc, wszyscy wiedzą – na początku je się świąteczne śniadanie, następnie idzie się ze święconką. To święto jest mocno kojarzone z pisankami i zajączkami, które je przynoszą.

Wielkanocny zajączek

Z łatwością można zrozumieć symbolikę baranka w czasie Wielkiej Nocy, jednak obecność zajączka wielkanocnego nie jest już tak oczywista. Skąd w tym wszystkim się tam wziął i dlaczego tak mocno kojarzymy go z jajkami? Pochodzenie wielkanocnego zajączka nie jest oczywiste, przypuszcza się, że sięga czasów przedchrześcijańskich, gdy wierzenia były mocno związane z naturą. Zające kojarzone były z płodnością, dlatego czciło się je, żeby plony były udane. Niestety dokładne źródło symboliki zająca z jajkami (pierwszy taki wizerunek pojawił się wiele wieków wstecz) nie jest znane.

Jaki prezent na święta wielkanocne?

Z okazji świąt wielkanocnych często jako prezenty rozdaje się różnego rodzaju słodkości, zazwyczaj jest to czekolada w niezliczonych postaciach. Od jajek do baranków – wybór jest naprawdę ogromny. Warto jednak zorganizować coś jeszcze, w końcu każdy lubi dostawać upominki, które później będą mogły przypominać o tym ważnym dniu.

Postaw na oryginalne prezenty, które spodobają się całej Twojej rodzinie. Drobne spersonalizowane upominki to doskonały pomysł! Każdy lubi podarunki, które zostały stworzone specjalnie z myślą o nim, to naprawdę wspaniały gest, który zachwyca i wzrusza. W sklepie Suprizo znajdziecie mnóstwo wspaniałych propozycji na prezenty wielkanocne, koniecznie to sprawdźcie – na pewno nie pożałujecie!

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz