Jakie gry przeglądarkowe są dobre?

Czy ktokolwiek gra jeszcze w gry przeglądarkowe? Jeśli tak, to jakie są najpopularniejsze? Spędziłem na takich grach całe dzieciństwo, więc sam jestem ciekawy. Oto, co udało mi się ustalić!

Gry na przeglądarkę ciągle żyją. Ba, mają się naprawdę dobrze – przynajmniej dużo lepiej, niż przypuszczałem. W końcu przy nowoczesnych produkcjach wyraźnie odstają. Nie da się jednak ukryć, że rola takich gier jest całkowicie inna. Może to właśnie dlatego gry przeglądarkowe ciągle tak dobrze się trzymają? Ich głównym zadaniem, jakby nie patrzeć, jest rozluźnienie gracza i zagwarantowania mu bezstresowej rozrywki.

Jeśli do tego dołączy się popularny motyw, lubianych bohaterów i nutkę strategii, to może wyjść naprawdę ciekawy tytuł. Przykładem może być tutaj, chociażby Gra o Tron, która co prawda zbierała mieszane recenzje, ale w dalszym ciągu pozostaje popularna i znana. Wielu graczy sprawdziło ten tytuł właśnie dlatego, że lubią uniwersum – w każdej postaci. Czy nawiązanie do czegoś popularnego to jedyna szansa dla takich gier?

Jak się okazuje nie. Wszystkie strategie odprężają, oprawa graficzna jest mieszanką baśni i klasyki. Kolory są żywe i nasycone – zwłaszcza zieleń. To nie tylko relaksuje, ale też pozwala spędzić długie godziny przy monitorze. Gry przeglądarkowe natomiast umożliwiają to poprzez ciągle rozwijającą się fabułę i nieustanne doskonalenie postaci, terenu czy zamku. Gry strategiczne są pod tym względem jednakowe, nie zmienia to jednak faktu, że drobnostki dotyczące mechaniki gry, są głównym czynnikiem, który decyduje o tym, co jest lepsze, a co gorsze.

Właśnie to połączenie oprawy wizualnej i ciekawych mechanik sprawiło, że gra Total Battle jest rozchwytywana wśród zwolenników gier na przeglądarkę. Możecie w nią zagrać tutaj: https://grynaprzegladarke.net/strategiczne/. Warto ją porównać do takich tytułów jak GoT, Grepolis czy Elvenar. Zresztą, wszystkie tytuły z TOP 10 na tej stronie zasługują na uwagę. Takie turowe, ale wciągające rozgrywki naprawdę mogą się podobać w zimowe wieczory.

O tym, czy ktokolwiek gra jeszcze w takie gry, najlepiej świadczą opinie zostawiane przez graczy. Tych przy jednym tytule może być nawet kilka tysięcy i to robi ogromne wrażenie. Społeczność graczy ciągle jest aktywna – mało tego, ona zdaje się rosnąć!

Być może wpływ na to ma branża gier mobilnych. Tam najciekawsze są właśnie strategie i gry turowe. Być może gracze wkręcili się na tyle, żeby sięgnąć po takie tytuły także na swoich laptopach. To wygodne, odprężające i całkowicie darmowe. Czego więcej trzeba?

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz