Myślisz, że znasz te marki? Jesteś w błędzie

Nawet jeśli masz się za niewolnika marek, jesteśmy przekonani, że część logotypów to dla ciebie prawdziwa zagadka. Przyjrzyj się 10 wybranym przez naszą redakcję markom i upewnij się, czy na pewno wiesz, jak wygląda brand Giorgio Armani, Glenfiddich i Happy Friends Socks. Jesteście ciekawi? To zaczynamy.

Armani

Fotografia zgodnie z CC BY 2.0. Autor fotografii: Daniel Lee

Który logotyp jest poprawny?

belka

1. Glenfiddich

glenfiddich-2

Glenfiddich

Glenfiddich – To szkocka marka produkująca single malt whisky. Jej powstanie datuje się na 1886 rok. Założona, destylowana i butelkowana przez Williama Granta w miejscowości Dufftown, w Szkocji, w dolinie rzeki Fiddich.

2. Nanushki

belka

Nanushki Nanushki

Nanushki – producent luksusowych skarpetek dla Niej i dla Niego – stopek, wizytowych oraz za kostki, dla dzieci i dorosłych. Cechują się wielokolorowością oraz mnogością nietypowych wzorów, które na pewno są cechą charakterystyczną marki.

3. Indesit

belka

 

Indesit

Indesit

Indesit – To główny producent elektrycznego sprzętu AGD w Europie, z siedzibą w Fabriano, we Włoszech. Marka powstała w 1930 roku, ale za datę założenia uznaje się rok 1975, kiedy Aristide Merloni zmarł, a firma została przekształcona z przedsiębiorstwa rodzinnego w pełnowartościową spółkę.

4. T-Mobile

belka

T-Mobile T-Mobile

T-Mobile to jeden z największych telekomów w Europie i na świecie. Firma należy do niemieckiej grupy kapitałowej Telekom Deutschland; 7 lat temu miała zostać skonsolidowana przez amerykańskiego giganta, firmę AT&T.

5. Google

belka

Google

Google

Google – To amerykańskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w branży internetowej. Najbardziej rozpoznawalnym produktem firmy jest wyszukiwarka Google, a jako datę założenia podaję się 27 września 1998 roku.

6. Acura

belka

Acura Acura

Japońska luksusowa marka motoryzacyjna obecna wyłącznie na rynku Stanów Zjednoczonych; powstała z inicjatywy Hondy w połowie lat 80 ubiegłego wieku. Ata marki Acura różnią się od swoich hondowskich braci przede wszystkim stylistyką oraz (częściowo) jednostkami napędowymi.

7. WWF

belka

WWF

WWF

WWF – To organizacja o charakterze pozarządowym i ekologicznym powstała w 1961 roku. Jako zdeklarowaną misję uznaje się powstrzymanie degradacji środowiska naturalnego i stworzenie harmonijnej przyszłości dla ludzi oraz przyrody.

8. Jaguar

belka

Jaguar logo Jaguar

Brytyjska marka motoryzacyjna powstała w latach 20′ ubiegłego wieku. Firma jest w tej chwili we własności indyjskiej spółki Tata Motors. W ofercie aktualnej Jaguara m.in. modele serii XE, XF, XJ, a także F-Type oraz F-Pace.

9. Louis Vuitton

belka

Vuitton Vuitton

Louis Vuitton – To francuski dom mody z siedzibą zarządczą w Paryżu, powstały w 1854 roku, a założony przez rzemieślnika i przedsiębiorcę Louisa Vuittona. W pierwszych latach marka znana była z produkcji ekskluzywnych toreb oraz bagaży.

10. FedEx

belka

FedEx FedEx

FedEx – To amerykańska firma specjalizująca się w przewozie przesyłek, głównie za pomocą samolotów oraz logistyce. Data założenia to 1971 rok, a siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Memphis, w stanie Tennessee.

I jak poszło?

Poprawne odpowiedzi:

belka

  • Glenfiddich: odpowiedź A
  • Nanushki: odpowiedź A
  • Indesit: odpowiedź B
  • T-Mobile: odpowiedź B
  • Google: odpowiedź B
  • Acura: odpowiedź A
  • WWF: odpowiedź A
  • Jaguar: odpowiedź A
  • Louis Vuitton: odpowiedź A
  • FedEx: odpowiedź A

 

 

 

 

 

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz