Pierwsze spotkanie z kobietą? Uważaj, co na siebie zakładasz

Nawet jeśli w swoim ulubionym sklepie z męską odzieżą zostawiasz równowartość miesięcznego wynagrodzenia, jakie pracodawca wpłaca na twój rachunek bankowy, to jeszcze żaden argument, dla którego mielibyśmy uznać, że wiesz, jak powinieneś się ubrać na pierwszą randkę z kobietą.

Pierwsza ranka to prawdziwe wyzwanie. Nie tylko emocjonalne

belka

pierwsza randka

Fotografia zgodnie z CC BY 2.0. Autor fotografii: r.g-s

Tak samo, jak nie masz prawa spóźnić się na spotkanie, tak samo nie możesz wpaść na spotkanie z kobietą w spodniach z ortalionu i czapce z daszkiem. Ale to nie wszystko. Liczba błędów stylizacyjnych, jakie możesz popełnić przed wyjściem z domu jest znacznie bardziej obszerna.

Uwierz nam na słowo.

Typowe błędy stylizacyjne, jakie przydarzają się mężczyznom

TOP 1: Naprawdę masz zamiar założyć białe skarpetki?

belka

Nie chcemy cię rozczarowywać, ale jeśli chcesz pokazać się na wspólnej, romantycznej kolacji w białych skarpetkach, to już teraz zadzwoń do niej i poproś, aby dodała twój numer do zablokowanych. Serio. Biel na stopach może i miała prawo podobać się w latach 70′ ubiegłego wieku, ale na pewno nie teraz.

Jeśli chcesz zrobić na niej dobre wrażenie, postaw na kolor. Bez znaczenia, na jaką markę się zdecydujesz. To mogą być Nanushki albo Happy Socks. Jak wolisz. Dopasuj ich barwę i fakturę do krawata, podszewki marynarki albo kieszeniówki. Ona z pewnością doceni ten subtelny detal.

TOP 2: Złoty sygnet zostaw w szafce z pamiątkami rodzinnymi

belka

Na wypadek, gdyby przyszło ci przez myśl, założenie na swoje dłonie złotego lub srebrnego sygnetu, wylewamy na ciebie kubeł zimnej wody. Zapamiętaj prostą zasadę – męska biżuteria sprowadza się wyłącznie do eleganckiego zegarka i stonowanych spinek mankietów koszuli. Koniec, kropka. Wszystkie sygnety, kolczyki i wisiorki wybij sobie z głowy. Może i nikt nie zwróci ci uwagi, jeśli pojawiłbyś się w nich na spotkaniu w pubie z kolegami podczas meczu piłki nożnej, ale na pewno na niej nie zrobisz dobrego wrażenia.

TOP 3: Nie czyścisz butów regularnie, bo nie widzisz takiej potrzeby

belka

A powinieneś. Buty to jeden z tych elementów męskiej garderoby, o który zwyczajnie wypada dbać bardziej niż o całą resztę. Badania dowodzą, że 83% kobiet zwraca w pierwszej kolejności na twarz mężczyzny, jego dłonie i buty. I uwierz – zaniedbanego obuwia nie uratuje nawet najdroższa koszula Bruno Banani.

TOP 4: Nie potrafisz rozstać się z jeansami od liceum

belka

Może i nie ma nic złego w noszeniu jeansów na co dzień, do pracy w ogrodzie albo remontu auta w garażu, ale na pewno nie możesz pokazać się w nich na pierwszej randce. Jeśli cenisz komfort i nie chcesz wyglądać zbyt formalnie (mowa m.in. o spodniach garniturowych), dobrym kompromisem mogą okazać się chinosy.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz