Plecak męski skórzany. Dlaczego kolejne modele podbijają rynek?

Popularność plecaków skórzanych dla mężczyzn stale rośnie. Dziś można znaleźć nawet specjalne propozycje sportowe, czy biznesowe. Postanowiliśmy uważnie im się przyjrzeć, punktując, co wpłynęło na ten fenomen.

Plecak skórzany męski w stylu vintage

W ciągu ostatnich lat wielu mężczyzn odstawiło aktówki właśnie na rzecz plecaków skórzanych. Zmiana podyktowana była względami praktycznymi – w codziennym użytkowaniu plecak jest o wiele wygodniejszy i bardziej funkcjonalny niż aktówka, nawet jeśli ta o wiele bardziej kojarzy się z biznesową stylizacją. Oczywiście doszło tu do przełamania pewnych konwenansów, ale takie już odwieczne prawo mody – nowe wypiera stare. Powstało zresztą wiele modeli dedykowanych właśnie do stylizacji biznesowych, a jednym z ich największych atutów jest równomierne rozłożenie ciężaru na obu ramionach, a nie jak w przypadku aktówki, w jednej dłoni. Przez kilka lat użytkowania zmiana może być naprawdę zauważalna. Oczywiście z korzyścią dla kręgosłupa.

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się męskie plecaki skórzane w stylu vintage. Te łączą w sobie klasę, elegancję i dobry styl. Oczywiście to ryzykowny wybór – plecak źle dobrany do całej stylizacji może sprawić, że będzie wyglądało się z nim po prostu źle. Na szczęście dostępność rodzajów i fasonów tych produktów jest naprawdę duża. Tutaj panowie mają ogromne pole do popisu i eksperymentów.

A może 2 w 1?

Co ciekawe, na rynku można znaleźć bardzo ciekawe połączenie męskich plecaków skórzanych i… aktówki. W dowolnym momencie można przełożyć go do ręki lub zarzucić na plecy, w zależności od sytuacji, w której się znajduje. Jeśli udajesz się na spotkanie biznesowe – masz gustowną i elegancką aktówkę. Jeśli idziesz przez miasto – równie elegancki, a przy tym pojemny plecak. A wszystko to w minimalistycznym stylu vintage. Patrząc na to z tej perspektywy, naprawdę trudno nie odnieść wrażenia, że tego typu rozwiązania są przyszłością mody. Trafienie w punkt, jeśli chodzi o mix funkcjonalności z designem, zawsze znajduje swoich wiernych zwolenników.

Plecak męski skórzany to fenomen, który ma tyle samo zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Nie ulega jednak wątpliwości, że producenci wstrzelili się w ogólny trend mody miejskiej. Ich popularność będzie zapewne stale rosnąć, a za jakiś czas widok warszawskiego maklera w eleganckim garniturze i plecaku skórzanym zarzuconym na ramie nie będzie nikogo dziwić. Takie już prawa mody.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz