Soros pogrążony. Jego spółki odnotowują niskie stopy zwrotu na inwestycjach

George Soros, jeden z najlepiej rozpoznawalnych amerykańskich inwestorów rezygnuje ze wzmożonych inwestycji na terenie Stanów Zjednoczonych. Część swojego kapitału przenosi do Europy i Azji, bo tam spodziewa się lepszych zwrotów na kapitale – podaje serwis Bloomberg.

Soros nie zwiększy wydatków inwestycyjnych w Stanach Zjednoczocnych

belka

george soros

Fotografia zgodnie z CC BY 2.0. Autor fotografii: Niccolò Caranti

Z bliżej nieokreślonych źródeł na jakie powołuje się serwis Bloomberg wynika, że George Soros, jeden z największych i najlepiej rozpoznawalnych amerykańskich inwestorów ograniczy kapitał w USA na rzecz inwestycji podejmowanych na terenie Azji i Europy.

W raporcie opublikowanym przez Bloomberga czytamy, że jego główny fundusz inwestycyjny osiągnął zaledwie 8-procentowy zwrot na kapitale i 1,5-procentowy jeśli spojrzeć dokładnie na dane z pierwszych miesięcy br.

Analitycy oceniają, że tak kiepskie wyniki osiągane przez George’a Sorosa to zasługa nadal topniejących cen ropy na rynkach zagranicznych, które mają bezpośredni wpływ na zarządzane przez niego spółki w branży energetycznej.

Bloomberg podaje, że Soros zainwestuje w Europie i Azji prawdopodobnie 2 z 30 zarządzanych przez niego miliardów dolarów.

Informacje o inwestorze

belka

Majątek George’a Sorosa wycenia się na równowartość 30 miliardów dolarów. Soros należy do najlepiej rozpoznawalnych amerykańskich inwestorów. Działalność Sorosa budzi wiele kontrowersji; inwestor jest ściśle związany z działalnością Klubu Bilderbergów.

Przez wielu uważany za jednego z czołowych spekulantów walutowych, który odpowiada m.in. za gwałtowne zmiany kursów walut Wielkiej Brytanii i Malezji.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz