Zadbane dłonie u mężczyzny – to Twoja wizytówka!

Dbanie o wygląd własnego ciała coraz częściej staje się priorytetem u mężczyzn, którzy uczęszczają na siłownię, zdrowo się odżywiają i dokładnie przycinają zarost. A jak sprawa ma się z dłońmi? Czy pielęgnacja męskich dłoni to wyzwanie? Dlaczego ten element jest aż tak ważny?

Fot. Flickr.com CC 2.0 Elvert Barnes

Nie dla każdego mężczyzny zadbane dłonie muszą być wyznacznikiem wartości, jednak ich dobry wygląd może pozytywnie wpłynąć na kontakty z płcią piękną. Kobiety przyznają, że jedną z wielu rzeczy, na które zwracają uwagę na pierwszej randce, są dłonie. Jak więc o nie zadbać i czy naprawdę wymaga to dużych nakładów czasowych i finansowych?

Dłonie to nie tylko skóra – zadbaj o paznokcie

belka

Zbyt długie, źle przycięte oraz brudne – taki widok nie jest ani przyjemny ani pożądany. Jak poradzić sobie z paznokciami? Pamiętaj, że męski paznokcie po prostu nie mogą być długie. Zasada mówi: nie powinny one wystawać za opuszkę palca. Do starannego przycinana paznokci możesz użyć obcinaczki lub nożyczek. Po obcięciu skorzystaj z pilniczka, by wyrównać kształt paznokcia i pozbyć się ewentualnych nierówności.

Jak poradzić sobie z suchą skórą?

belka

W ciągu dnia z pewnością myjesz ręce nawet do kilkunastu razy, a więc znasz problem suchych dłoni. Zaopatrz się w naprawdę dobry krem nawilżający. Przy systematycznym stosowaniu tego typu kosmetyków Twoja skóra stanie się gładka i nawilżona oraz niesamowicie przyjemna w dotyku. Jeżeli masz do dyspozycji dłuższą chwilę, raz w tygodniu możesz nakładać na dłonie maskę nawilżającą.

Buduj pewność siebie i czuj się atrakcyjnie

belka

Wiedząc, że Twoje dłonie są zadbane, skóra nawilżona a paznokcie przycięte na pewno będziesz czuł się niesamowicie komfortowo. Płeć piękna także doceni Twoje starania – dotyk gładkich dłoni działa jak lekarstwo. Coraz więcej mężczyzn decyduje się na przycinanie paznokci, piłowanie płytki paznokcia czy odsuwanie skórek w domowym zaciszu, ale są i tacy, którzy lubią, gdy opiekują się nimi profesjonaliści. I nie ma w tym nic złego – zadbany mężczyzna to szczęśliwy mężczyzna.

W jakich zawodach zadbane dłonie to podstawa?

belka

Są zawody, w których kontakt z klientem i ogólna prezentacja pracownika są bardzo ważne i mogą przełożyć się na efekt końcowy. Należą do nich m.in.:

– hotelarz,
– krupier,
– biznesmen,
– prawnik,
– urzędnik.

To tylko kilka przykładów – można je wymieniać bez końca, jednak jedna rzecz się nie zmienia: czyste i gładkie dłonie to podstawa. Poświęć sobie chwilę, daj odpocząć zmęczonym dłoniom i zadbaj o dobre samopoczucie.

Powinieneś przeczytać także:

Ostatnio na naszym fanpage'u publikowaliśmy

Dodaj komentarz